Roger Żochowski Roger Żochowski 29.09.2018 10:00
Grające kobiety rosną w siłę. Nie zgadniecie ile wydają już na gry
6551V

Grające kobiety rosną w siłę. Nie zgadniecie ile wydają już na gry

Czasy, w których na widok grającej kobiety gracze nie mogli wyjść z podziwu i szoku minęły bezpowrotnie. Jednak płeć piękna to coraz bardziej łakomy kąsek dla deweloperów i wydawców, który sięga głęboko do portfela. 

Nowe badania przeprowadzone przez Barclay’s Corporate Banking pokazały, że kobiety wydadzą około 1,1 miliarda funtów na gry wideo w ciągu najbliższych 12 miesięcy!

Szczegółowe ankiety wykazały ponadto, że kobiety częściej niż mężczyźni grają w pojedynkę a ich ulubioną platformą jak można się domyśleć są telefony komórkowe. Dowiedzieliśmy się również, że średni czas spędzany przez Brytyjczyków przy grach to 1-3 godzin w tygodniu. Niby mało, ale liczba osób, które przeznaczają na granie około ośmiu godzin tygodniowo wzrasta. W tym roku było to 31% respondentów, kilka lat temu zaledwie 25%.  

Co ciekawe najpopularniejszą platformą do gier nie jest PlayStation czy Xbox, ale ponownie - telefon komórkowy. 53% respondentów gra regularnie na komórkach, z kolei tylko 15% stwierdziło, że inwestuje w gogle VR, aby uzyskać wciągające wrażenia z gier. 

No to teraz mała zabawa. Jesteście w stanie określić ile mniej więcej godzin poświęcacie w tygodniu na granie? U mnie jest różnie, ale 8 godzin to minimum i celowałbym raczej w przedział 20-30. To zreszta i tak mało - w najlepszych czasach gdy człowiek nie miał stałej pracy i rodziny potrafił budzić się rano z padem i kończyć w godzinach nocnych zasypiając myśląc już co zrobi w grze rano. Ostatni taki tygodniowy maraton miałem przy... Nier: Automata. 

Tagi: ankieta kobiety