Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.09.2018 13:10
Xbox One notuje coraz lepsze wyniki. Świetny wzrost zainteresowania w Wielkiej Brytanii
1323V

Xbox One notuje coraz lepsze wyniki. Świetny wzrost zainteresowania w Wielkiej Brytanii

Microsoft w ostatnich miesiącach podjął kilka dobrych decyzji, które są zauważone przez graczy. Klienci coraz chętniej sięgają po sprzęt Amerykanów, który w Wielkiej Brytanii odnotowuje świetne wyniki.

Phil Spencer poprowadził w tym roku bardzo mocną konferencję podczas tegorocznego E3, na której zobaczyliśmy wiele mocnych tytułów, a jednocześnie firma wciąż promuje Xbox Game Pass. Działania Amerykanów zostały dostrzeżone między innymi w Wielkiej Brytanii.

Xbox Polska śmieje się z PlayStation - „to kiedy konsola z prawdziwym 4K?”

Sieć sklepów Argos postanowiła przedstawić sporą ciekawostkę – Xbox One jest konsolą o najszybszym tempie wzrostu zainteresowania. Firma odnotowała 22% lepszy wyniki względem ostatnim miesięcy, gdy PlayStation 4 może pochwalić się 11%, a Nintendo Switch 9% poprawionym wynikiem sprzedanych konsol.

Według specjalistów z Wielkiej Brytanii nie jest to przypadek – po prostu gracze chcą kupować najnowszy i najmocniejszy sprzęt, który w dodatku oferuje „prawdziwe 4K”. Na pozytywne wyniki wszystkich producentów ma podobno również mocny wpływ Fortnite, które zachęca klientów do kupowania nowych sprzętów.

„To niesamowite widzieć, jak bardzo Fortnite wpłynęło na naszych klientów i zainspirowało nowe pokolenie graczy. Popyt na laptopy do gier, kontrolery, fotele gamingowe i headsety gwałtownie wzrósł, ponieważ klienci szukają sposobów na dalsze ulepszenie swoich doświadczeń związanych z grami.”

Tytuł Epic Games podobno nie osiągnął jeszcze szczytowej popularności, więc sklepy mają szykować się na prawdziwy boom sprzedażowy, który rozpocznie się pod koniec roku – okres świąteczny będzie podobno wyjątkowo ciekawy dla fanów Fortnite.

Źródło: https://wccftech.com/xbox-one-sales-growth-uk/

Tagi: Microsoft sprzedaż wielka brytania xbox one