Paweł Musiolik Paweł Musiolik 26.09.2018 19:36
Fallout 76 bez opcji cross-play. Bethesda wyklucza taką możliwość
1343V

Fallout 76 bez opcji cross-play. Bethesda wyklucza taką możliwość

Fallout 76 nie otrzyma opcji wspólnej gry między posiadaczami PS4, PC i Xboksa One, mimo zmiany stanowiska przez Sony. Bethesda również nie planuje dodania takiej opcji w przyszłości.

Gdy kilka tygodni temu ludzie zaczęli pytać Bethesdę, czy Fallout 76 będzie wspierał opcje cross-play między PC, PS4 i XBoksem One, Pete Hines odpowiadał, że niestety nie, bo Sony na to nie pozwala. Gdy Sony dzisiaj ogłosiło zmianę stanowiska, okazało się, że... Bethesda takiej opcji nigdy nie planowała.

Bethesda spełnia marzenie ciężko chorego chłopca - zdążył zagrać w nowego Fallouta

Wspólna gra w Fallouta 76 między posiadaczami różnych platform jest więc możliwa, przynajmniej od technicznej strony, gdyż Sony przyznało w komunikacie, że po Fortnite, kolejne gry będą stopniowo umożliwiały korzystanie z tej opcji. Wystarczyłoby więc, że Bethesda by nad taką opcją pracowała.

Okazuje się jednak, że takich planów deweloperzy w ogóle nie mieli. Pete Hines na Twitterze pogratulował Sony decyzji, ale jednocześnie zaznaczył, że Fallout 76 nie pozwoli na wspólną grę między platformami. Ani w dniu premiery, ani później. Studio skupia się na becie, potem na premierze.

Oczywiście może być tak, że na Bethesdę wyleje się fala krytyki, albo gra nie będzie sprzedawała się tak, jakby wydawca tego oczekiwał i ostatecznie cross-play się pojawi. Na ten moment komunikat jest prosty - nie ma i nie będzie. Winy zwalić na Sony się już niestety dla Bethesdy nie da.

Tagi: Bethesda Game Studios Fallout 76 pc playstation 4 xbox one