Paweł Musiolik Paweł Musiolik 26.09.2018 20:35
Intel Ice Lake. Nowa generacja procesora w 10 nm znowu opóźniona
1172V

Intel Ice Lake. Nowa generacja procesora w 10 nm znowu opóźniona

Niekończąca się telenowela pod tytułem "Procesory Intela w 10 nm" potrwa jeszcze przynajmniej dwa lata. Serwis Guru3D zamieścił slajd z wewnętrznej prezentacji na której widać kolejną obsuwę.

Według pierwotnych planów Intela sprzed paru lat, procesory robione w technologii 10 nanometrów miały pojawić się w sprzedaży... 3 lata temu w 2015 roku. Od tego czasu Intel co roku przesuwa datę premiery, głównie z powodu problemów z uzyskiem chipów.

Konkretne informacje na temat 9. generacji procesorów Intela

Jeszcze kilka miesięcy temu ogłoszono, że oficjalnie serię Ice Lake możemy spodziewać się w 2019 roku. Okazuje się jednak, że... to jest już nieaktualne. Slajd, który wyciekł, wskazuje na premierę w 2020 roku, czyli aż pięć lat po planowanym terminie.

Na slajdzie nie ma żadnej informacji o powodzie kolejnej obsuwy, ale śmiało możemy zakładać, że Intel nadal sobie nie poradził ze słabym uzyskiem produkcyjnym i zbyt dużo chipów w 10 nm nadaje się na śmietnik.

Jeśli więc czekaliście na 10 nm procesory Intela, to... albo złóżcie sobie PC teraz, albo popatrzcie w kierunku AMD, które w przyszłym roku planuje debiut swoich procesorów Ryzen 2 w 7 nanometrach.

Źródło: https://www.guru3d.com/news-story/ice-lake-for-mainstream-delayed-to-2020.html

Tagi: intel intel ice lake pc