Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.09.2018 15:07
Fortnite z cross-platformową rozgrywką! Sony zgadza się na wspólną grę PS4, XOne, NS i PC
4269V

Fortnite z cross-platformową rozgrywką! Sony zgadza się na wspólną grę PS4, XOne, NS i PC

Sony pękło! Japońska korporacja właśnie potwierdziła rozpoczęcie „testów beta” wielkiej, cross-platformowej rozgrywki na serwerach Fortnite. Gracze otrzymają możliwość wspólnej gry na PlayStation 4, Xboksach One, Nintendo Switch, komputerach osobistych i urządzeniach mobilnych.

Bardzo długo czekaliśmy na tę wiadomość. Sony właśnie potwierdziło rozpoczęcie testów, które w przyszłości pomogą wszystkim deweloperom stworzyć wielkie serwery. Cross-platformowa rozgrywka w Fortnite rozpocznie się dzisiaj!

Sony wciąż nie słucha graczy wg jednego z szefów marki Xbox

Sony wydało specjalne oświadczenie, w którym John Kodera tłumaczy sytuację – Japończycy po dyskusjach zdecydowali się zaoferować cross-platformową rozgrywkę dla „wybranych tytułów third-party”.

„Pierwszym krokiem będzie rozpoczęta dzisiaj beta Fortnite, która pozwoli na rozgrywkę cross-platformową, progresję i handel pomiędzy PlayStation 4, Android, iOS, Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows i Mac. Postrzegamy betę jako okazję do przeprowadzenia dokładnych testów, które zapewnią, że rozgrywka cross-platformowa jest najlepsza na PlayStation, mając jednocześnie na uwadze doświadczenie użytkowników zarówno z perspektywy technicznej jak i społecznej.”

Kodera podkreśla, że Sony od 24 lat dostarcza fanom najlepsze wrażenia z gier, ale sytuacja w ostatnim czasie się zmieniła a rozgrywka cross-platformowa została określona jako „wartość dodatnia” dla graczy, więc firma postanowiła wydać niezbędne zezwolenie. Cała sytuacja jest „poważną zmianą polityki” i właśnie trwa proces planowania całej organizacji, by odpowiednio zadbać o ten element.

Możemy w tej sytuacji powiedzieć, że jesteśmy świadkami rewolucji. Nie będzie to miało większego znaczenia w przypadku Fortnite, które cieszy się kapitalnym zainteresowaniem na każdej platformie, jednak wielu mniejszych deweloperów na pewno chętnie skorzysta z jednego, dużego serwera. Teraz twórcy gier nie będą się musieli martwić podzieloną bazą użytkowników.

To kiedy oficjalne mecze PlayStation 4 vs. Xbox One? ;)

Świetny komentarz Xbox UK:

Źródło: https://blog.us.playstation.com/2018/09/26/extended-fortnite-cross-play-beta-launches-on-ps4-starting-today/

Tagi: cross-platform fornite Nintendo Switch pc playstation 4 Sony xbox one