Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.09.2018 13:24
Kontrolery Microsoftu dominują na Steam. Gracze najchętniej sięgają po pady z Xbox One i Xbox 360
757V

Kontrolery Microsoftu dominują na Steam. Gracze najchętniej sięgają po pady z Xbox One i Xbox 360

Microsoft stworzył wyjątkowe kontrolery, które są nie tylko docenione przez posiadaczy Xboksów One i Xboksów 360, ale również przez graczy na PC. Valve ujawniło konkretne dane dotyczące wykorzystywania padów na Steam.

Od 2015 roku ponad 30 mln graczy na Steam zdecydowało się zarejestrować przynajmniej jeden kontroler do gry, a ponad 15 mln zainteresowanych posiada więcej niż jednego pada. W sumie łącząc wszystkie wyniki Valve potwierdziło, że „na platformie Steam istnieje więcej niż 60 milionów zestawień kont z kontrolerami”.

World War 3. Polska wojenna strzelanina wyląduje w Steam Early Access już za miesiąc

Valve postanowiło podsumować wyniki kontrolerów i wniosek jest jeden – pady Microsoftu „cieszą się największym powodzeniem wśród użytkowników komputerów stacjonarnych”. Gracze na PC zarejestrowali blisko 40 mln padów do Xboksa One i Xboksa 360, a urządzenia stanowią „64% wszystkich urządzeń podłączonych do Steam”. Sporą zasługę ma tutaj oczywiście amerykańska korporacja, która rozwinęła Xinput.

Nawet nieźle wypada sytuacja w przypadku sprzętu dołączonego do PlayStation 4 – 12 mln DualShocków 4 zarejestrowano na Steam i jest to przyzwoity wynik... Choć niektórzy mogliby sądzić, że popularność konsoli będzie miała większe znaczenie. Dobrym rezultatem może również pochwalić się Nintendo Switch Pro Controller, który cieszy się coraz to większą popularnością.

Valve nie zapomina o swoim padzie – Steam Controller trafił już do 1,3 mln graczy i wielu klientów korzysta z nich nawet w tytułach, które nie posiadają oficjalnego wsparcia. Korporacja oczywiście potwierdziła chęć rozwoju swojego urządzenia.

Steam kontrolery

Steam kontrolery

Steam kontrolery

Steam kontrolery

Źródło: https://steamcommunity.com/games/593110/announcements/detail/1712946892833213377

Tagi: kontrolery pad pady Steam xbox 360 xbox one