Paweł Musiolik Paweł Musiolik 25.09.2018 13:26
AMD ma w planach odświeżyć Polarisy trzeci raz
859V

AMD ma w planach odświeżyć Polarisy trzeci raz

Plotki jakie dochodzą z obeznanych w internecie miejsc wskazują, że AMD nadal ma zamiar bawić się w odgrzewanie kotletów. AMD Radeon Polaris 30 ma być trzecim już odświeżeniem kart graficznych, które na rynku debiutowały jako seria R3XX.

AMD po tym, jak ogłosiło, że nowa generacja architektury Navi nie pojawi się w terminie (chodzi o karty konsumenckie), ma sporą lukę w planie wydawniczym. Do tej pory, co kwartał debiutowała jakaś karta. Końcówka tego roku na razi jest pusta.

Assassin's Creed Odyssey, Strange Brigade i Star Control gratis do kart AMD

Jak donosi informator na forum Chiphell, AMD przymierza się do premiery karty opartej na odświeżonej trzeci raz architekturze Polaris. Określona została ona jako Polaris 30. Czym nowa seria kart ma się różnić od obecnych na rynku kart z serii RX 5XX? Przejściem na proces technologiczny 12 nm, co pozwoli na podbicie zegarów i wzrost wydajności o 10-15 procent.

Co ciekawe, informator donosi, że premiera miałaby nastąpić w październiku i prawdopodobnie - bez większej pompy. Karty oparte na rdzeniu Polaris 30 miałyby po cichu wylądować w sprzedaży prawdopodobnie jako seria Radeon RX 6XX.

GPU miałoby więc pozwolić AMD na wyciśnięcie z Polarisów jeszcze odrobinkę kasy i pomóc firmie przeczekać miesiące do premiery kart Vega 20, które będą przeznaczone na rynek profesjonalne i jednocześnie będą pierwszymi kartami stworzonymi w procesie technologicznym 7nm.

Źródło: https://www.chiphell.com/thread-1911969-1-1.html

Tagi: AMD pc polaris radeon