Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 25.09.2018 08:15
PSN. Prace nad możliwością zmiany nicka już prawie ukończone. Niejasna kwestia przeniesienia trofeów i gier
2380V

PSN. Prace nad możliwością zmiany nicka już prawie ukończone. Niejasna kwestia przeniesienia trofeów i gier

Właściciele PlayStation 4 wciąż czekają na możliwość zmiany swojego nicka w PSN. Mówi się o tym już od dawna. Teraz w sieci pojawiła się nowa informacja.

Przyniósł ją za pośrednictwem Twittera branżowy insider Tidux, który - powołując się na swoje źródła w Sony - stwierdził, że opcji zmiany nicka możemy się spodziewać w najbliższym czasie, bowiem prace nad tą funkcjonalnością mają się ku końcowi.

Dobra wiadomość! Wygląda na to, że zmiana nazwy w PSN już się zbliża! Zła wiadomość? Wygląda na to, że będziecie musieli się pożegnać ze swoją zawartością zgromadzoną przed PS4 (tzn. z czasów PS3 - przyp.red.). Trofea, gry i save'y. Nie jestem jednak w 100 % pewien tej kwestii.

Dość niepokojące stwierdzenie zostało na szczęście potem sprostowane przez Tiduxa, który rzekomo otrzymał uaktualnienie informacji od swojego źródła. Sony ma podobno już opracowane jakieś remedium na ten problem, jednak insider nie był w tej kwestii precyzyjny, stwierdzając, że "mają lepsze rozwiązanie, niż tracenie wszystkiego". Co to konkretnie jest i czy dotyczy całego zakresu przenoszonych danych i postępów? Nie wiadomo.

Oczywiście doniesienia Tiduxa nadal należy traktować w kategorii niepotwierdzonej plotki. Dość podobne informacje pojawiały się już pod koniec 2017 roku i zmiana nicka też była wówczas niemal za rogiem. 

Zobaczymy czy tym razem uda się Sony wprowadzić tę opcję przed końcem bieżącego roku. 

 

Źródło: https://www.psu.com/news/psn-name-change-is-coming-lose-games-trophies/

Tagi: PLAYSTATION 3 playstation 4 psn Sony Interactive Entertainment