Paweł Musiolik Paweł Musiolik 24.09.2018 19:30
Dragon Quest 11 na PC zmodowany. Pożegnajcie słabą jakość muzyki
721V

Dragon Quest 11 na PC zmodowany. Pożegnajcie słabą jakość muzyki

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age jako pierwsza gra głównego nurtu zadebiutowała na PC. Otwarta platforma na której gracze mogą poprawiać to, co nie udało się twórcom pozwoliła pierwszy raz w serii wrzucić muzykę w innym formacie niż MIDI.

Z powodu postawy głównego kompozytora serii Dragon Quest, przez ostatnie 30 lat muzyka w grze ciągle jest w formacie MIDI (z nielicznymi wyjątkami w postaci DQ VIII). Koichi Sugiyama nie chce żadnych aranżacji swoich utworów i kompozycji orkiestralnych w grach.

Dragon Quest XI na Nintendo Switch dostanie zmieniony tytuł

Dlatego też, gdy Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age zadebiutowało na PC, fani momentalnie zabrali się za tworzenie modyfikacji, która wykorzystała utwory z serii zagrane przez Tokijską Orkiestrę Symfoniczną na różnych koncertach.

Tworzenie modyfikacji było czasochłonne, gdyż polegało nie tylko na przygotowaniu utworów, ale także odpowiednich zapętleń, wyciszeń i przycięć, by dopasować je do gry, a także zadbać by pasowały do scenek przerywnikowych.

Modderzy projekt stworzyli z pasji, więc kategorycznie wykluczają jakiekolwiek formy wsparcia za swoją pracę. Jeśli chcecie skorzystać z efektu ich pracy, na forum SteamCommunity znajdziecie potrzebne pliki oraz instrukcję jak modyfikację zainstalować.

Źródło: https://www.pcgamer.com/dragon-quest-11-orchestral-music-mod/

Tagi: Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age pc Square Enix