Paweł Musiolik Paweł Musiolik 24.09.2018 13:38
Red Dead Redemption 2 na PC? Swoją pomoc oferuje indyczy potentat
4881V

Red Dead Redemption 2 na PC? Swoją pomoc oferuje indyczy potentat

Red Dead Redemption 2, podobnie jak poprzednia odsłona, trafi wyłącznie na konsole. PC-towcy będą musieli (przynajmniej na początku) obejść się smakiem. By to zmienić, swoją pomoc oferuje Devolver Digital.

Rockstar Games jest wierny swoim ideałom kultywowanym przez ostatnie lata - wpierw gra na konsole, potem ewentualny port na PC. GTA V dostępne było na początku wyłącznie na PS3 i Xboksie 360, potem lądowało na PS4 i XOne, a na końcu na PC. Więc nie można wykluczyć, że Read Dead Redemption 2 nie zaliczy także debiutu na PC.

Graliśmy w Red Dead Redemption 2! Nasza relacja w najnowszym numerze PSX Extreme!

Na razie jednak w ogóle nie ma takich pomysłów, czemu wielokrotnie dawało znać szefostwo Take-Two i Rockstar Games. Taką postawię postanowiło wykorzystać Devolver Digital, znane przede wszystkim z wydawania indyczych gier.

Devolver napisał na Twitterze, że chętnie pomoże Rockstar Games w przeportowaniu Read Dead Redemption 2. Mogą dodatkowo nawet im dorzucić PC-towe devkity. Całość jest oczywiście utrzymana w formie żartu i marketingowej zagrywki.

Zaczepka Devolvera pozostała bez reakcji ze strony deweloperów, gracze natomiast podłapali żarcik i sobie poużywali. PC-towcy mogą tylko czekać na wieści z obozu Rockstar. Posiadacze konsol w Read Dead Redemption 2 zagrają już 26 października.

Tagi: Devolver Digital pc playstation 4 Red Dead Redemption 2 Rockstar Games Xbox One