Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.09.2018 21:44
Telltale Games zamknięte? Twórcy The Walking Dead muszą szukać nowej pracy
2308V

Telltale Games ponownie zwalnia. Studio ma zostać wkrótce zamknięte

Nie mamy najlepszych wieści dla wiernych fanów produkcji od Telltale Games. Szefowie postanowili ponownie zmniejszyć zespół i w studiu znajduje się teraz około 25 pracowników. Nie możemy w tej sytuacji liczyć na wiele nowych przygód od tej ekipy.

Jeszcze kilka godzin temu była to wyłącznie plotka, jednak od kilku minut wielu twórców z Telltale Games oficjalnie szuka nowej pracy. Jest to wyjątkowo zaskakująca sytuacja, ponieważ niedawno zespół potwierdził nawiązanie współpracy z platformą Netflix i rozpoczął przygotowanie gier na nowym silniku.

Stranger Things od Telltale Games. Firma pracuje nad nową opowieścią w świecie Minecrafta

Według najnowszych doniesień – Telltale Games nie zostało zamknięte, jednak wielu doświadczonych deweloperów zostało zwolnionych. Szefostwo stawia teraz na około 25 pracowników, którzy mają w mniejszym gronie zakończyć prace nad ostatnim sezonem The Walking Dead. Trudno jednocześnie powiedzieć, czy możemy liczyć na jakiekolwiek inne projekty od tej ekipy.

Już w listopadzie ubiegłego roku Telltale Games zwolniło 90 osób (około 25% swojej ekipy), jednak teraz mówimy o większych problemach. Od tego czasu 250 deweloperów pracowało nad trzema projektami, jednak od dzisiaj wyłącznie 25 twórców ma zakończyć prace nad The Walking Dead.

Co z pozostałymi historiami? Według najnowszych plotek The Wolf Among Us 2 oraz Stranger Things zostały anulowane. Telltale Games może zostać nawet zamknięte po zakończeniu przygotowania The Walking Dead: The Final Season.

Sytuacja wstrząsnęła naszą branżą – na Twitterze już pojawiają się pierwsze wiadomości od firm, które chcą zaoferować pracę zwolnionym pracownikom:

[Aktualizacja] Telltale Games wydało oświadczenie, w którym potwierdza problemy i zwolnienia. 

Źródło: http://gamasutra.com/view/news/327085/Report_The_Walking_Dead_developer_Telltale_Games_closing_down.php

Tagi: