redakcja PPE redakcja PPE 20.09.2018 13:51
PPE.pl i NeoSite połączone
1700V

PPE.pl i NeoSite połączone

W minionym tygodniu informowaliśmy Was o przerwie technicznej związanej z przyłączeniem do PPE.pl serwisu NeoSite.pl. Proces importu danych z NeoSite został zakończony, a tym samym prosimy o zgłaszanie ewentualnych błędów. 

Proces przyłączenia NeoSite do PPE miał na celu zaimportowanie z Neo materiałów i kont użytkowników, które obecnie funkcjonują już na PPE. Ponadto pojawiło się wiele nowych recenzji, tekstów publicystycznych, zdjęć w encyklopedii itd. 

Jeśli chodzi o punkty i osiągnięcia zgromadzone na NeoSite - nie przenosiliśmy ani punków, ani osiągnięć, gdyż te różniły się między Neo a PPE, a tym samym nie było technicznej możliwości przenieść np. konkretnego aczika z Neo, którego na PPE nie ma. Podobnie z punktami, które były zdobywane np. za rzeczy na Neo, których nie ma na PPE lub są punktowane inaczej. Uznaliśmy, że najlepsze rozwiązanie to najpierw zaimportować konto czytelnika, potem jego materiały (blogi, komentarze, recenzje), a na koniec przeliczyć wszystko według systemu PPE. Tym samym levele i punkty po całej operacji są zapewne niższe u poszczególnych osób w stosunku do tego, co mieli na NeoSite. Dodatkowo brak aktualizacji tyczy się również reputacji - na Neo plusy i minusy były zapisane tak, że po przeniesieniu komentarzy nie było możliwości ich odtworzenia przepraszamy za tę sytuację, ale niestety nie mieliśmy jak tego inaczej rozwiązać, aby nie naruszyć spójności bazy PPE.

Drugi przypadek to sytuacja, gdy ktoś miał już konto na PPE i na Neo - opracowany mechanizm pozwolił scalić konta (uzupełniając profil na PPE materiałami z Neo). Jeśli jednak ktoś miał na tyle różne konta, że nie zostały scalone, to aktualnie może mieć dwa profile na PPE - w tej sytuacji bardzo prosimy o zgłoszenie tego na maila neosite@ppe.pl. W najbliższych dniach będziemy każdy przypadek sprawdzać osobno i postaramy się scalić dwa konta w jedno. W zgłoszeniu bardzo prosimy o:

  • link do starego konta z PPE
  • link do zaimportowanego konta z NeoSite
  • informację, które konto ma pozostać na PPE

Oczywiście na maila neosite@ppe.pl prosimy zgłaszać również inne kwestie lub zapytania związane z połączeniem stron (czegoś nie ma, coś się zdublowało itp.) - będziemy sukcesywnie odpowiadać na każde zgłoszenie. 

W związku z połączeniem pragniemy również dodać, że ekipa PPE wzmocniła się o nowe osoby. Do redakcji w pełnym wymiarze dołączył Paweł "Musiol" Musiolik, pełniący dotychczas rolę naczelnego na NeoSite. Ponadto ekipę recenzentów zasilili aysnel, Adam GrochockiLaughter-XIIIZandorath. Witamy serdecznie!

Naszym Czytelnikom dziękujemy za cierpliwość na czas importów. Aktualnie w tle trwa jeszcze kopiowanie ostatnich partii zdjęć, ale proces ten nie powinien wpływać na działanie strony. 

Tagi: ppe 3.0

Nie przegap