Paweł Musiolik Paweł Musiolik 19.09.2018 10:43
Najlepsze odsłony Castlevanii trafią na PS4! Wyciek zdradza koreańska organizacja
1578V

Najlepsze odsłony Castlevanii trafią na PS4! Wyciek zdradza koreańska organizacja

Takiej informacji nikt z rana się nie spodziewał. Konami na w planach wydanie na PS4 dwóch najlepszych odsłon serii Castlevania. Informacje zdradziła nam koreańska organizacja klasyfikująca gry.

Konami w oczach wielu porzuciło wydawanie gier AAA. Japońska firma wrzuca co jakiś czas na rynek mniejsze produkcje, ale na wielkie hity nie mamy co liczyć. Pozostaje więc niesamowicie bogaty katalog starszych gier, które czekają na odświeżenie.

Castlevania Sezon 2 - mamy zwiastun!

Na pierwszy ogień pójdą dwie najlepsze odsłony serii Castlevania. Mowa tutaj o Castlevania: Rondo of Blood oraz Castlevania: Symphony of the Night. Dwa tytuły, które łączą się wzajemnie i są wyznacznikiem końca pewnej ery i początku nowej.

Rondo of Blood było ostatnią odsłoną serii w platformówkowym wydaniu. Symphony of the Night rozpoczęło nowy okres, nazwany przez fanów Igavania, od nazwiska Koji Igarashiego, który przejął produkcję serii i zmienił kompletnie rozgrywkę na coś, co znamy teraz jako gatunek metroidvania.

Koreańska agencja ratingowa na swojej stronie zamieściła wpis poświęcony Castlevania Requiem: Symphony of the Night & Rondo of Blood. Reedycji obu gier, które mają trafić według tego wpisu na PlayStation 4 (choć innych platform bym nie wykluczał). Czy będziemy mieli do czynienia z konkretnym odświeżeniem, czy może zwykłym portem klasyków - ciężko wyrokować.

Konami spokojnie mogłoby także wziąć i odświeżyć fantastyczną reedycję z PSP - Castlevania: Dracula X Chronicles.

Źródło: https://www.grac.or.kr

Tagi: castlevania Castlevania Requiem: Symphony of the Night & Rondo of Blood castlevania: symphony of the night Konami PlayStation 4 rondo of blood