Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.09.2018 13:23
Gra o Tron z kolejnymi sezonami? Tego chciałby George R.R. Martin
1121V

Gra o Tron z kolejnymi sezonami? Tego chciałby George R.R. Martin

Twórca Gry o Tron nie jest do końca zadowolony z decyzji HBO, które postanowiło zakończyć serial po zaledwie ośmiu sezonach. Pisarz jest przekonany, że widzowie powinni zobaczyć przynajmniej pięć dodatkowych historii.

Gra o Tron zgarnęła najważniejszą nagrodę gali Emmy 2018. To najlepszy serial dramatyczny ubiegłego roku, ale nadciągająca opowieść zakończy historię rozwijaną przez HBO. Stacja tworzy już oczywiście spin-offy, jednak główny wątek zostanie zamknięty w ósmym sezonie.

Emmy 2018. Rozdano nagrody dla twórców najlepszych seriali

Nie jest to decyzja George'a R.R. Martina, który pojawił się na gali i chętnie obserwował sukces swojego uniwersum. Pisarz udzielał licznych wywiadów i podczas jednej z dyskusji wspomniał o ciekawej sytuacji – na podstawie jego pracy HBO mogłoby nakręcić przynajmniej 13 sezonów Gry o Tron.

Autor Pieśni lodu i ognia nie ukrywa jednocześnie, że planowano zakończenie historii już na siódmej kampanii, jednak on sam marzył o przygodach opowiedzianych w przynajmniej 10 sezonach. Dlaczego w tej sytuacji stacja zrezygnowała? Była to decyzja twórców serialu, którzy zdaniem Martina chcieli „wrócić do życia”. Podobno przygotowanie każdej przygody to wielkie wyzwanie dla całego zespołu.

George R.R. Martin wspomniał, że choć już teraz dokonano wielu cięć w jego przygodach, to nie jest to wielki problem, ponieważ HBO ma w planach pięć prequeli, które przedstawią nowe wydarzenia w jego świecie – niektóre będą rozgrywane 100 lat, a inne nawet 5000 lat przed Grą o Tron.

Waszym zdaniem HBO podjęło dobrą decyzję zamykając główny wątek na ośmiu sezonach?

Źródło: https://mashable.com/article/george-rr-martin-game-of-thrones-13-seasons/?

Tagi: emmy George R.R. Martin Gra o tron