Paweł Musiolik Paweł Musiolik 17.09.2018 13:51
OnePlus się rozrasta. Producent smartfonów zajmie się TV
525V

OnePlus się rozrasta. Producent smartfonów zajmie się TV

OnePlus produkuje jedne z najlepszych smartfonów dostępnych na rynku. Ich flagowce oferuję tyle, co dużo droższa od nich konkurencja. Chińskiej firmie jednak to nie wystarczy i wytacza kolejne działa.

Pete Lau, szef OnePlusa, w długim wpisie na oficjalnym forum firmy poinformował, że nadszedł odpowiedni czasy by producent smartfonów zaatakował nowe rynki. Po latach produkowania kolejnych wersji smartfonów, czas na Smart TV.

Android 9 Pie dostępny od dzisiaj. Nowości, lista kompatybilnych smartfonów i więcej

OnePlus TV (z nazwą się nie wysilili) ma być pierwszym krokiem w kierunku ekspansji. Lau uważa, że aktualnie dostępne na rynku Smart TV są nudne i nijakie, dlatego uważa, że ich propozycja (o której w sumie nie wiemy jeszcze nic konkretnego) spokojnie znajdzie sobie miejsce na rynku.

Aktualnie mam wrażenie, że rynek TV jest konserwatywny i pełny tradycyjnego podejścia do funkcji, które są w nich obecne. Producenci nie potrafią nadal zintegrować możliwości, jakie daje Internet.

OnePlus TV ma w sprzedaży pojawić się w 2019 roku, więc w najbliższym czasie producent powinien zacząć uchylać rąbka tajemnicy jeśli chcą w ogóle podjąć walkę z gigantami rynku TV.

Źródło: https://forums.oneplus.com/threads/intelligent-connectivity-our-next-step-forward.905928/

Tagi: OnePlus oneplus tv