Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.09.2018 21:32
iPhone Xr to budżetowa wersja iPhone Xs. Cena i oficjalna specyfikacja
2415V

iPhone Xr to budżetowa wersja iPhone Xs. Cena i oficjalna specyfikacja

Oprócz iPhone Xs i iPhone Xs Max Apple ujawnił również w trakcie swojej konferencji model smartfona iPhone Xr.

O ile iPhone Xs i Xs Max będą najdroższymi modelami dostępnymi w ofercie Apple, to iPhone Xr ma być przystępniejszą propozycją dla naszych kieszeni. iPhone Xr zastępuje iPhone 8 jako najtańsza iPhone'owa propozycja amerykańskiej firmy.

Sprzęt pozbył się przycisku Home a ekran LCD ma aż 6,1 cala. Rozdzielczość przy tej przekątnej to 1792 x 828 pikseli. Pomimo dużego ekranu, gabaryty hardware'u są mniejsze od iPhone 8 Plus. Niestety w iPhone Xr nie będziemy mogli się cieszyć z 3D Touch.

Sprzęt wyposażono w układ A12 Bionic, tak jak w iPhone Xs. Obudowę nowego smartfona wykonano z aluminium. iPhone XR dostępny będzie w aż 5 kolorach: białym, czarnym, niebieskim, koralowym i żółtym. Obudowa, tak jak w przypadku modeli Xs, zachowuje pewien stopień odporności na wodę (standard IP67).

Prostszy w porównaniu z iPhone Xs jest aparat, który posiada tylko jeden obiektyw. Wg Apple bateria iPhone Xr ma pozwalać na pracę dłuższą o półtorej godziny od iPhone 8 Plus.

Ceny będą się zaczynać od 749 dolarów za wersję z 64GB wbudowanej pamięci. 19 października ruszy przedsprzedaż. W sklepach hardware będzie dostępny od 26 października.

Polskie ceny iPhone Xr:

  • 3729 zł (64 GB)
  • 3999 zł (128 GB)
  • 4479 zł (256 GB)

 


 

Tagi: Apple iPhone iphone xr smartfony technologie