Assetto Corsa Competizione debiutuje we wczesnym dostępie. Hardkorowa symulacja wyścigów

News
1577V
Assetto Corsa Competizione debiutuje we wczesnym dostępie. Hardkorowa symulacja wyścigów
Musiol | 12.09.2018, 21:15

Assetto Corsa Competizione to symulator wyścigowy z prawdziwego zdarzenia. Kunos Simulazioni postanowiło się tym razem skupić wyłącznie na PC-tach, gdzie właśnie wylądowała ich nowa produkcja.

Assetto Corsa wśród pecetowych graczy cieszyło się od samego początku wielkim uznaniem za swoje świetne podejście do symulacji. Konsolowy port gry był dosyć udany, choć niewystarczająca moc procesorów w konsolach wymusiła pewne uproszczenia w symulacji oraz powodowała liczne spadki animacji, co wytykano w recenzjach.

Kunos Simulazioni tym razem postanowiło się niczym nie ograniczać. Assetto Corsa Competizione, które zostało zapowiedziane kilka miesięcy temu, trafi wyłącznie na PC-ty, przynajmniej na ten moment. To pozwoli studiu na maksymalne dopracowanie gry i wyciśnięcie z silnika Unrea Engine 4 (na którym powstaje gra) tyle, ile fabryka dała.

Poświęcenie się wyłącznie PC-tom pozwolić ma na jeszcze wierniejsze oddanie fizyki, usprawnienie aerodynamiki i pracy opon. Kunos obiecało także niesamowicie wyglądające zmienne warunki atmosferyczne, wyścigi nocą, animacje kierowców wykonanie techniką motion capture oraz olśniewającą grafikę.

Assetto Corsa Competizione - zwiastun zapowiadający premierę we wczesnym dostępie

Jeśli jesteście maniakami symulacji i macie w miarę mocnego PC-ta, to na Steamie we wczesnym dostępie wylądowało dzisiaj Assetto Corsa Competizione. Za 89,99 zł (do czasu wydania dwóch aktualizacji, po 14 listopada - $34,99, a od 16 stycznia - $44,99) zyskujemy dostęp do wczesnej wersji gry, która będzie każdego miesiąca aktualizowana o nową zawartość (m.in. wyścigi, nowe tory i auta).

Premierę pełnej wersji zaplanowano na pierwszy kwartał 2019 roku.

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych