Paweł Musiolik Paweł Musiolik 19.08.2018 12:37
Steam.tv. Valve rzuca rękawicę Twitchowi
388V

Steam.tv. Valve rzuca rękawicę Twitchowi

Valve powoli się rozkręca w rozwijaniu Steama. Stopniowo wprowadzane są nowe aktualizacje klienta i usługi, a za rogiem czekają prawdziwe nowości. Jedną z nich jest Steam.tv, które zostało ostatnio przypadkowo na kilka chwil publicznie udostępnione.

Oczywiście transmitowanie rozgrywki w Steamie jest obecne od dawna w formie Steam Broadcasting. Jednak aktualnie transmisje można oglądać w aplikacji, a możliwości jakie daje taka transmisja są mocno ograniczone. Steam chce to zmienić odpalając Steam.tv, które ma podjąć rywalizację z Twitchem.

Discord zabiera się za sprzedawanie gier

Steam.tv miało być niespodzianką Valve, która została jednak popsuta gdy serwis przypadkiem został udostępniony publicznie. Niektórzy (jak cnet.com) zdążyli przyjrzeć się temu, co ma oferować Steam.tv.

źródło: cnet.com

Całość ma zostać znacząco rozbudowana by korzystanie z transmisji na Steamie, zarówno w aplikacji jak i na stronie WWW, było wygodne. Testowa transmisja pokazywała trwający turniej The International na którym ogrywana jest Dota 2.

W Steam.tv będzie czat tekstowy oraz głosowy, by ludzie oglądający transmisję mogli z sobą rozmawiać i komentować to co widzą.

źródło: cnet.com

Valve przyznało, że Steam.tv faktycznie było dostępne publicznie przez pomyłkę. Transmisja z turnieju miała być dostępna tylko dla ludzi testujących aktualnie ten aspekt klienta. Publicznej premiery powinniśmy się spodziewać w ciągu kilku tygodni.

Tagi: pc steam steam.tv valve

Nie przegap