Paweł Musiolik Paweł Musiolik 31.07.2018 16:38
Smartfonowy dział Sony umiera
1503V

Smartfonowy dział Sony umiera

Podczas gdy PlayStation rośnie i stanowi o sile marki Sony, tak oddział zajmujący się smartfonami radzi sobie z kwartału na kwartał coraz gorzej i jest bliski podzielenia losu świętej pamięci laptopów Vaio.

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Sony Mobile jest w stanie się odrodzić i poradzić sobie w ostrej rywalizacji z konkurentami. Pierwsza seria smartfonów spod szyldu Xperia radziła sobie wyjątkowo dobrze. Jednak konkurencja nie spała i szybko zaczęła deklasować Sony.

Sony pracuje nad nową wersją interfejsu w telefonach Xperia

Ostatnie kilkanaście miesięcy to nadganianie konkurentów przez Sony i coraz gorsza sprzedaż. Kilka miesięcy temu Sony planowało sprzedać wyłącznie 10 milionów smartfonów w całym roku fiskalnym, co było słabą prognozą. Jednak po najnowszych prognozach finansowych, plany obniżono jeszcze bardziej, do 9 milionów.

To, jak źle radzi sobie Sony Mobile pokazują wyniki sprzedaży nowych smartfonów z serii Xperia. W ciągu ostatniego kwartału, sprzedano tylko 2 miliony urządzeń, co jest wynikiem gorszym o 1,4 miliona sztuk w porównaniu do poprzedniego kwartału.

Tym samym Sony praktycznie zrównało się z HTC w walce o miano najsłabszego i posiadającego najmniejsze udziały w rynku producenta smartfonów.

Tagi: Sony sony mobile xperia