Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 25.07.2018 16:37
FIFA 19 nie będzie posiadać systemu VAR
598V

FIFA 19 nie będzie posiadać systemu VAR

VAR zmienił oblicze piłki nożnej, która teraz stała się bardziej sprawiedliwa. W grach piłkarskich, które dążą do realizmu takie elementy powinny być wprowadzane.

Praca sędziego w piłce nożnej nie jest łatwa - czasami musi podjąć decyzję, która jest kontrowersyjna. Dlatego wprowadzono system VAR, który ma ułatwić ocenę sytuacji. Niestety tego systemu nie zobaczymy w Fifie 19.

FIFA 19. EA Sports chce przenieść cieszynki z Fortnite'a

Od kilku lat seria FIFA robi wszystko aby zatrzeć granicę między rzeczywistym i wirtualnym meczem piłki nożnej. Mamy już profesjonalnie odwzorowane drużyny, oprawy meczowe, a także technologię Goal - Line, która w niektórych sytuacjach decyduje o tym, czy powinna paść bramka. Najnowszym systemem, którego mogą oczekiwać fani Fify jest VAR, z którego użytek robili sędziowie podczas mistrzostw świata w Rosji.

Dyrektor kreatywny, Matt Prior wyjawił czy system pojawi się w najnowszej Fifie 19. Jego zdaniem wprowadzenie VAR-u nie ma sensu, ponieważ gra jest tak zaprojektowana, że pewne sytuacje nie mają prawa bytu i się nie zdarzą, dlatego np. nie da się zdobyć bramki z pozycji spalonej. Trzeba jednak pamiętać, ze FIFA to seria, która stawia na autentyczność, co daje nadzieje na pojawienie się VAR-u w grze.

 Zamierzamy to monitorować. Jeśli to rozwiązanie stanie się częścią piłki nożnej do tego stopnia, że jego brak w trakcie meczu będzie wyglądał dziwnie to rozważymy jego wprowadzenie.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-07-24-fifa-19-doesnt-have-var

Tagi: Electronic Arts electronic arts canada FIFA 19 Nintendo Switch pc PLAYSTATION 3 playstation 4 xbox 360 xbox one