Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 18.07.2018 14:17
Przyszłość Alana Wake'a i Quantum Break'a leży w rękach Microsoftu
296V

Przyszłość Alana Wake'a i Quantum Break'a leży w rękach Microsoftu

Przygody pisarza Alana Wake'a, mimo ciepłego odbioru nie doczekały się póki co kontynuacji. Okazuje się, że nie jest to wina dewelopera - Remedy Entertainment.

Alan Wake i Quantum Break to dwie ostatnie produkcje studia Remedy Entertainment stworzone z myślą o konsoli Microsoftu i pecetach. Współpraca dobiegła jednak końca i deweloperzy pracują obecnie nad nową grą - Control - która została zaprezentowana na konferencji Sony podczas targów E3. Control trafi na rynek w 2019 roku na PlayStation 4, Xboksa One i PC.

Control - tajemnice, nadprzyrodzone moce i styl "new weird"

Wielu fanów chciałoby poznać kontynuację przygód Alana Wake'a. Kilka lat temu nawet były one w pre-produkcji. Ostatecznie Remedy Entertainment stworzyło Quantum Break'a, w którym można było odnaleźć odniesienia do poprzedniej produkcji.  Studio obecnie jest skupione na grze Control opowiadającej o Jesse Faden - dyrektorce Federalnego Biura Kontroli posiadającej nadprzyrodzone zdolności.

Dyrektor generalny studia, Tero Virtala rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące potencjalnych kontynuacji ostatnich tytułów.

Myśląc o naszej historii… Alan Wake był naprawdę interesujący, ale powstał we współpracy z Microsoftem. Z pewnych powodów nigdy nie otrzymał kontynuacji. W Quantum Break również włożyliśmy wiele wysiłku w stworzenie świata, postaci, historii, ale wciąż jest to IP Microsoftu. Postanowili tego nie kontynuować. Jeśli posiadamy IP, to od nas zależy, jak ją tworzymy, jak ją rozwijamy, jakie decyzje podejmujemy. Może pewnego dnia, kiedy odniesie sukces wróci do naszych rąk i będziemy mogli decydować co zostanie zrobione.

 

 

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-07-16-how-remedy-is-taking-control-of-its-own-destiny

Tagi: alan wake quantum break remedy Remedy Entertainment