Paweł Musiolik Paweł Musiolik 09.07.2018 23:26
Overwatch. Skórka Różowa Łaska zebrała ponad $12 milionów na cele charytatywne
289V

Overwatch. Skórka Różowa Łaska zebrała ponad $12 milionów na cele charytatywne

Skórka Różowa Łaska dostępna była do zakupu w ramach wsparcia organizacji zajmującej się tematyką raka piersi - Breast Cancer Research Foundation. Gracze hojnie obdarowali organizację kupując masowo skórki i koszulki.

Akcja Blizzarda w której wspierana była organizacja Breast Cancer Research Foundation może zostać uznana za oszałamiający sukces. Ogromna popularność Overwatch pozwoliła odnieść wymierne korzyści w tematyce charytatywnej.

Overwatch - Blizzard zdradza historię nowego bohatera. Oto Hammond

Blizzard pochwalił się, że Różowa Łaska zarobiła dla organizacji ponad $12,7 miliona dolarów. Większość tej kwoty pochodziło z kupna skórki (15 dolarów) oraz koszulki w sklepie Blizzarda (30 dolarów). $130,000 wpadło także podczas donacji w trakcie prowadzenia transmisji na żywo w platformie Twitch.

Możemy więc zakładać, że nie będzie to ostatnia akcja charytatywna Blizzarda. Prawie 13 milionów dolarów to ogromna kwota, która bez dwóch zdań przysłuży się organizacji walczącej z rakiem piersi. Blizzardowi, ale też (albo przede wszystkim) graczom należy się gigantyczny szacunek za hojność.

Tagi: Activision Blizzard Blizzard Overwatch pc playstation 4 Xbox