Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 05.07.2018 14:15
Battlefield 5 - jakie tryby będą dostępne od premiery?
444V

Battlefield 5 - jakie tryby będą dostępne od premiery?

Niedawno dobiegła końca alfa Battlefielda 5, w której część graczy mogła sprawdzić czy obawy względem nowej gry były słuszne.

Alfa Battlefielda 5 oferowała jedynie dwa tryby - Podbój i Wielkie Operacje. Oba były rozgrywane na tej samej mapie - Narvik. Jednakże w pełnej wersji na pewno otrzymamy większą zawartość. Pytanie jak większą?

Battlefield 5 jest lepszy niż się wydaje. Graliśmy we wczesną wersję

Jeżeli gracie jeszcze w Battlefielda 1 to zwróćcie uwagę na początkowe menu gry. Zawarto w nim informacje o 8 trybach, które pojawią się w Battlefieldzie 5 w momencie premiery, z czego 3 są zupełnie nowe. Obecnie ujawniono 5 z nich: Dominację, Linię Frontu, Podbój, Przełamanie i Zespołowy Deathmatch.

Podbój - Żaden tryb gry nie kojarzy się z serią Battlefield tak bardzo, jak Podbój. Te 64-osobowe starcia skupiające się na kontrolowaniu mapy pojawiały się w każdej części serii. Jeszcze tego roku powrócą w Battlefield V.

Walczcie o kluczowe pozycje na ogromnej mapie – im więcej flag zdobędzie wasza drużyna, tym większe będą wasze szanse na zwycięstwo. Stawiajcie umocnienia i wzmacniajcie linie frontu, korzystając z ujawnionego niedawno systemu fortyfikacji, mobilnej broni oraz posiłków. Weterani serii Battlefield z pewnością rozpoznają w najnowszej odsłonie Podboju klasyczne zasady i mechaniki, jak choćby warianty trybu Podbój i Najazd.

Przełamanie - W trybie Przełamania mapa zostaje podzielona na kilka sektorów. Na początku meczu drużyna broniąca kontroluje wszystkie z nich. Jeśli znajdujecie się w drużynie atakującej, waszym celem jest odbijanie sektorów wroga według ustalonej kolejności. Aby odbić sektor, należy kontrolować wszystkie znajdujące się w nim punkty kontrolne. Gracze Battlefield 1 mieli okazję poznać Przełamanie w Operacjach. Był to jedyny dostępny tryb gry.

Mecze w trybie Przełamania to szaleńcze walki skupione na przejmowaniu kolejnych sektorów lub stałym powstrzymywaniu najeźdźców. Pamiętajcie, że aby zmusić wrogów do odwrotu w Battlefield V, musicie zniszczyć ich umocnienia, co dodaje do rozgrywki kolejną warstwę strategii.

Linia Frontu  - Zażarte walki w trybie Linii Frontu można opisać jako mieszankę Podboju, Szturmu oraz trybu Unicestwienia z Battlefield 4.

Podczas meczu obie drużyny walczą o kontrolę nad tą samą flagą. Zdobywanie flag odblokowuje kolejne i pozwala przesuwać linię frontu w kierunku bazy przeciwnika. Po zdobyciu ostatniej flagi drużyna zyskuje dostęp do bazy przeciwnika i może podłożyć ładunki wybuchowe w swoich strategicznych celach. To nowy element dostępny w Battlefield V.

Dominacja - Choć w trybie Dominacji – nieodłącznym elemencie serii Battlefield – mniej oznacza więcej, ta skupiona na walce piechoty mniejsza wersja Podboju kryje w sobie nie mniej akcji, niż jej starszy brat. W trybie Dominacji dwie drużyny walczą o kontrolę nad wieloma celami. Zdobycie co najmniej połowy flag sprawi, że drużyna przeciwnika zacznie tracić odrodzenia. Przejmijcie kontrolę nad większością celów, a wróg zacznie tracić odrodzenia w jeszcze szybszym tempie. Szybko przekonacie się, że nie ma lepszego sposobu na sprawdzenie zgrania swojej kompanii, niż bliskie, bezpośrednie starcia w trybie Dominacji.

Zespołowy DM - Walka w Battlefield zredukowana do podstaw. Zespołowy DM to szybkie starcia piechoty, podczas których kluczowym elementem jest zgranie drużyny. Wyeliminujcie więcej wrogów niż drużyna przeciwnika, a zwycięstwo będzie wasze.

Jak na początek Battlefield 5 zaoferuje nam trochę możliwości. Nie zapominajmy jednak, że gra nie posiada już Premium i wszystkie nowe tryby będą dostępne całkowicie za darmo. W planach jest m.in. tryb Royale czyli Battle Royale w Battlefieldowym wydaniu. 

Premiera gry odbędzie się już 19 października na PlayStation 4, Xboksie One i PC.

 

Źródło: https://www.reddit.com/r/BattlefieldV/comments/8w1eue/8_multiplayer_modes_confirmed_for_launch_in/

Tagi: battlefield 5 Digital Illusions CE Electronic Arts pc PlayStation 4 xbox one