Łukasz Ruszkowski Łukasz Ruszkowski 28.06.2018 16:50
Planetrism - cudownie wyglądający sci-fi RPG
550V

Planetrism - cudownie wyglądający sci-fi RPG

Mika Laaksonen oraz Kimmo Kaunela pracują razem nad grą RPG osadzoną w odległej galaktyce. Póki co wygląda olśniewająco.

W Planetrism wcielimy się w mieszkańca odległej kolonii kosmicznej. Twórcy chcą połączyć możliwość doświadczania życia kolonisty z zarządzaniem całą kolonią. Wszystko ma hulać na Unreal Engine 4, a pokazane materiały póki co zapierają dech w piersi. 

Space Hulk: Tactics - trailer zdradza szczegóły rozgrywki

Kluczem do przetrwania będzie zrozumienie tego jak działa środowisko, zebranie danych o planecie oraz oczekiwanie nieoczekiwanego. Przeszkadzać w tym ma dynamiczny system pogody, który nie tylko utrudni życie nam, ale też pozostałym kolonistom.

W tytule będzie można bawić się nie tylko w pierwszej lub trzeciej osobie, ale też w trybie VR. Wirtualna rzeczywistość ma zapewnić "pełne" doświadczenie gry. Gracz będzie mógł również wybrać wygląd swojej postaci, a do eksploracji udostępnione zostanie wiele różnych biomów. Rozmiar mapy szacuje się na około 25 km kwadratowych. Jeśli chcecie obejrzeć krótkie filmiki z elementami z gry to zajrzyjcie tutaj.

 

Źródło: https://imgur.com/gallery/eR9hF98

Tagi: indie Kimmo Kaunela Mika Laaksonen pc Planetrism rpg vr