Anna Jurak Anna Jurak 28.06.2018 11:10
Minecraft pomaga ratować rafy koralowe
352V

Minecraft pomaga ratować rafy koralowe

Mojang wzięło udział w szczytnej akcji. Z okazji Aquatic Update przekazano sporą sumę, by wesprzeć ratowanie raf koralowych. Udostępnione zostało wideo, które prezentuje jak przebiegała akcja.

O "Aquatic Update" w grze Minecraft wspominaliśmy już miesiąc temu. Jedną z wprowadzonych do gry nowości są rafy koralowe i to właśnie je Mojang zdecydowało się wesprzeć. 

Minecraft Update Aquatic dostępny na PC. Wersja PS4 i Switch w drodze

Xbox oraz Mojang ogłosili, że współpracują z kilkoma partnerami, aby pomóc prawdziwym oceanom w projekcie o nazwie Coral Crafters. Minecraft Aquatic Update pomaga zebrać $100 000 na cele charytatywne przeznaczone na ratowanie raf koralowych. Owa suma została już przekazana organizacji Nature Conservancy, która stara się odrodzić rafy koralowe. Zaprojektowano unikalne struktury, które po poddaniu działaniu impulsów elektrycznych są bardziej podatne na osadzanie się koralowca. Obejrzyjcie poniższy materiał wideo, prezentujący całą akcję i nie zdziwcie się jeśli podczas egzotycznych wakacji i nurkowania zobaczycie coś przypominającego kształtem budowlę z Minecraft. Jeśli temat Was zainteresował, to możecie dowiedzieć się więcej, udając się na stronę organizacji.

Minecraft - pomoc dla oceanu

Minecraft 

Źródło: godisageek.com, YouTube (Minecraft)

Tagi: 4j studios akcja charytatywna Microsoft Game Studios minecraft wideo