Paweł Musiolik Paweł Musiolik 26.06.2018 22:09
Ktoś jeszcze gra w Pokemon Go? Setki milionów ludzi
532V

Ktoś jeszcze gra w Pokemon Go? Setki milionów ludzi

Najczęstsze pytanie w temacie Pokemon Go? Czy ktoś jeszcze w to gra? Okazuje się, że tak. I liczba graczy jest największa w historii gry.

W niecałe dwa lata po debiucie Pokemon Go, Niantic może pochwalić się największą liczbą aktywnych graczy. Jest to efekt ciągłego wsparcia i dodawania ci kilka miesięcy nowych aspektów gry. Od kilku dni, gracze mogą wreszcie wymieniać się Pokemonami i dodawać znajomych.

Pokemon GO z nowymi, legendarnymi Pokemonami w raidach

SuperData, firma zajmująca się analizą m.in. rynku gier, poinformowała w swoim raporcie, że Pokemon Go zarobiło w maju o 174% więcej niż w maju 2017 roku. Mówimy tutaj o kwocie rzędu 104 milionów dolarów. Taki wynik pozwolił uplasować się Pokemon Go na czwartym miejscu wśród najbardziej dochodowych gier mobilnych na świecie, ustępując jedynie takim gigantom jak Honour of Kings, QQ Speed i Fantasy Westward Journey. Wszystkie trzy tytuły są chińskimi produkcjami, więc Pokemony są na pierwszym miejscu gdy wykluczymy ogromny rynek chiński.

Przed Pokemon Go jeszcze mnóstwo rozwoju. Zostało do dodania kilka generacji Pokemonów. Fani nadal liczą, że doczekają się walk między trenerami i jakiejś formy pojedynków z dzikimi Pokemonami. W listopadzie wychodzi też Pokemon Let's Go! Pikachu i Eevee, które będą mogły wymieniać się Pokemonami z mobilną wersją.

Źródło: https://venturebeat.com/2018/06/26/pokemon-go-has-its-most-players-since-summer-2016/

Tagi: Inc. Niantic Pokemon Go