Daniel Stroński Daniel Stroński 25.06.2018 17:14
The Binding Of Isaac jako nowa gra... planszowa
551V

The Binding Of Isaac jako nowa gra... planszowa

The Binding of Isaac stało się produkcją kultową, jednym z najlepszych przedstawicieli gatunku roguelike. Jak twórca chce dalej wykorzystać markę? Tajemnicza zapowiedź sugeruje planszówkę.

The Binding of Isaac ma już na karku prawie 7 lat i w międzyczasie trafiło na najnowsze konsole jako remake The Binding of Isaac: Rebirth oraz The Binding of Isaac: Afterbirth+. Ten przedstawiciel gatunku roguelike pod bardzo oryginalną oprawą graficzną skrywa solidną, przemyślaną rozgrywkę, która pozwoliła przetrwać tak długo na rynku.

Nasza recenzja gry The Binding of Isaac: Rebirth (PS4)

Co z kontynuacją? Autor Edmund McMillen zapowiedział tajemniczą grę w klimacie The Binding of Isaac i urządził na Twitterze serię pytań i odpowiedzi, która... przyniosła dość ciekawe informacje.

Co wiemy? Gra dostępna będzie w pudełku na tyle dużym, by pomieścić duszę Isaaca. Z bardziej konkretnych odpowiedzi - fabularnie będziemy mieć do czynienia z wydarzeniami z końcówki The Binding of Isaac lub tuż po nich, dostaniemy co najmniej 8 grywalnych postaci, a gatunkowo będzie to "casual strategy game" dla 4 osób naraz. Będziemy też rzucać czymś turlającym się, multiplayer wyłącznie lokalny i cena ma być wyższa niż obecnej gry, także najprawdopodobniej mowa o grze planszowej. Dodatkowo jest to "swego rodzaju remake".

Czekamy na oficjalne ujawnienie, a tymczasem przypominamy zwiastun gry.

The Binding of Isaac: Afterbirth+ - zwiastun

 

Tagi: nicalis the binding of isaac the binding of isaac: afterbirth The Binding of Isaac: Afterbirth+