Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 25.06.2018 14:09
Fabuła w Assasin's Creed Odyssey skupi się na powstaniu fragmentów Edenu
1751V

Fabuła w Assasin's Creed Odyssey skupi się na powstaniu fragmentów Edenu

Assasin's Creed Odyssey będzie pierwszą odsłoną, która zabierze nas do Grecji. Wiadomo w jakim okresie osadzona została fabuła gry i kim pokierujemy, ale nie do końca jasne jest co opowie nam nowa historia.

Assasin's Creed Odyssey kontynuuje założenia poprzedniej odsłony, która przenosiła nas w czasy starożytne. Tym razem odwiedzimy starożytną Grecję z czasów wojny peloponeskiej. Oznacza to, że akcja będzie miała miejsce sprzed wydarzeń z Assasin's Creed Origins.

Assassin's Creed Odyssey - tak działa pasek pościgu

Fabuła najnowszej gry Ubisoftu została osadzona w latach 434-404 przed naszą erą. Oznacza to, że bractwa asasynów i templariuszy jeszcze nie powstały. Podczas ostatniej sesji Ask Me Anything na Reddicie, twórcy zdradzili czego będzie dotyczyła historia najnowszej gry. Dyrektor kreatywny, Jordan Dumont wyznał, że chociaż asasyni oficjalnie jeszcze nie istnieją i będą wyglądać oni inaczej to Assasin's Creed Odyssey jest absolutnie grą z serii Assasin's Creed.

Z perspektywy lore chcieliśmy opowiedzieć historię o tym, jak powstały artefakty z Pierwszej Wojny, które stały się historią Templariuszy i Asasynów, która miała miejsce na długo przed Bractwem.

Wspominanymi artefaktami są tzw. Fragmenty Edenu, do których należy m.in. włócznia Leonidasa, z której będziemy mogli korzystać w trakcie gry,  Dumont zaznacza także, że gry z serii Assasin's Creed dotyczą kluczowego momentu, czasu, miejsca, w których działy się ważne wydarzenia historyczne.

Premiera gry została zaplanowana na 5 października 2018 roku. Assasin's Creed Odyssey ukaże się na PlayStation 4, Xboksie One i PC.

Źródło: https://www.pcgamesn.com/assassins-creed-odyssey/assassins-creed-odyssey-templars

Tagi: assassin's creed odyssey fabuła pc playstation 4 Ubisoft ubisoft quebec xbox one