Kacper Mądry Kacper Mądry 22.06.2018 17:42
Bethesda pozywa Warner Bros. Gra Westworld zrzyna od Fallout Shelter
704V

Bethesda pozywa Warner Bros. Gra Westworld zrzyna od Fallout Shelter

Warner Bros. musiało się zdziwić. Bethesda odkryła, że gra Westworld jest bezczelną kopią Fallout Shelter.

Nowy pozew w growej historii. Warner Bros. zostało pozwane za ich jedną z najnowszych gier.

Red Dead Redemption 2 może trafić na PC

Co jest powodem pozwu? Bethesda twierdzi, że Warner Bros. oraz producent gry, Behaviour Interactive, wykorzystali kod gry Fallout Shelter do stworzenia mobilnej produkcji zatytułowanej Westworld. Gry rzeczywiście są do siebie podobne, jednak nie jest to niczym niezwykłym, ponieważ czasem niemożliwym jest uniknięcie podobieństw do innych tytułów.

Fallout Shelter
Westworld

Jak zatem Bethesda, bez dostępu do kodu gry Westworld odkryła, że gra, którą stworzyła ta sama firma (Behaviour Interactive) to niemalże ta sama produkcja? Pracownicy Bethesdy doskonale znają swoje Fallout Shelter spróbowali odtworzyć znane im błędy. Okazało się, że bez problemu działają one także w Westworld.

Wychodzi więc na to, że Behaviour Interactive chciało pójść na skróty i tym samym może stracić dwa razy. Bethesda żąda teraz, aby gra Westworld została wycofana ze sprzedaży, a zyski dzięki niej uzyskane, trafiły też do Beth.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-06-22-bethesda-sues-warner-bros-claims-westworld-game-uses-fallout-shelter-code

Tagi: behaviour interactive Warner Bros. Westworld