Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 21.06.2018 14:48
Strange Brigade nie będzie grą typu live service
314V

Strange Brigade nie będzie grą typu live service

Coraz więcej tytułów, zwłaszcza tych znanych rezygnuje z modelu płatnych rozszerzeń na rzecz darmowej zawartości i mikrotransakcji. Jednak Strange Brigade nie podąży tą drogą.

Strange Brigade to gra kooperacyjna, w której będziemy walczyć z mitycznymi bestiami i potworami. Deweloper gry, studio Rebellion wyjawił plany odnośnie dalszego rozwoju produkcji.

Strange Brigade - 7 minut rozgrywki z komentarzem developerów

Strange Brigade zaoferuje nam kampanię oraz tryb kooperacji dla czterech osób. Wraz z towarzyszami będziemy odpierać fale potworów, poznawać tajemnicę Imperium Brytyjskiego, a także rozwiązywać zagadki aby przejść do następnej lokacji. Gra studia Rebellion ma nam sprawiać przyjemność zarówno z towarzyszami jak i podczas samotnej gry. Dlatego dyrektor generalny, Jason Kingsley wyjawił, że Strange Brigade będzie posiadała klasyczny model wsparcia czyli DLC.

Mocno wierzę w tradycyjny styl gry - oto gra, za którą płacisz określoną cenę i ją otrzymujesz. Jeszcze jest DLC, rozszerzona zawartość - tego typu rzeczy - ale to wszystko. Jednym z problemów, które mam jako gracz, to że gram dużo, a mam ograniczony czas. Chociaż ludzie krzyczą na mnie przez internet, że jestem śmieciem w najnowszej grze wieloosobowej...nie mam czasu, żeby stać się lepszy. Mój pomysł na grę to ucieczka, zabawa i przygoda.

Gry jako usługa to coś w rodzaju trzymania ludzi przy grze za sprawą lootboksów i tego typu rzeczy. Lubię moje gry dla jednego gracza. W Strange Brigade możesz grać z czterema swoimi kolegami przeciwko komputerowi, ale pojedynczy gracz także jest bardzo ważny. Nasza gra ma początek, środek i zakończenie. To gra, w którą możesz zagrać, jeśli masz rodzinę, zobowiązania w pracy i takie tam. Możesz iść na łatwiznę, przejść przez grę i mieć poczucie osiągnięcia w stylu "Grałem w Strange Brigade". W porządku. Przejdź do następnej rzeczy. 

Jason Kingsley przypomina, że Rebellion jest niezależnym studiem, dla którego rozwiązanie o nazwie gra-usługa jest ryzykownym posunięciem.

Dla dużych studiów, którzy robię grę live-service to zawsze jest wyzwanie - ile z nich uruchomią jednocześnie i czy nie będą kanibalizować własnej pracy?

(...) Jesteśmy prywatną firmą, nie mamy za sobą żadnych inwestorów, żadnych publicznych udziałowców, którzy chcą uzyskać zwrot z inwestycji - w zasadzie mój brat i ja ufundowaliśmy Strange Brigade.

Strange Brigade ukaże się już 28 sierpnia na PlayStation 4, Xboksie One i PC.

 

Źródło: https://www.vg247.com/2018/06/21/games-service-rebellion-jason-kingsley/

Tagi: dlc PC playstation 4 Rebellion Strange Brigade Xbox One