Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 19.06.2018 14:47
Forza Horizon 4 będzie posiadać tryb inspirowany grą Crazy Taxi
347V

Forza Horizon 4 będzie posiadać tryb inspirowany grą Crazy Taxi

Forza Horizon to seria gier, w której dotychczas nie było żadnej fabuły. Najzwyczajniej w świecie wcielaliśmy się w bezimiennego kierowcę, który walczy o miano najlepszego. Najnowsza część Forza Horizon 4 delikatnie zmieni ten stan rzeczy.

Forza Horizon 4 to najnowsza odsłona popularnej serii wyścigów wydanych na konsole Microsoftu. Największą zmianą będą zmienne pory roku, ale to nie jedyna nowość, która zmierza do gry.

Forza Horizon 4 - nadchodzą zmienny pory roku, mamy rozgrywkę

Dyrektor artystyczny studia Playground Games, Benjamin Penrose w wywiadzie dla Destructoid wyjawił, że Forza Horizon 4 będzie posiadać nowy tryb gry, który będzie posiadał elementy narracyjne. Nosi on nazwę Horizon Stories.

To naprawdę fajne, niewielkie gry oparte na narracji, które skupią się na pewnych czynnościach związanych z posiadaniem własnej firmy, interakcjami z niektórymi ludźmi.

W tym trybie będziemy wcielać się w różne role m.in kaskaderskiego kierowcy czy też taksówkarza. Deweloper nie ukrywa inspiracji grą Crazy Taxi z 1999 roku.

W jednej z misji będziesz posiadał firmę taksówkarską. Jednak jazda taksówką w świecie rzeczywistym bardzo różni się od stylu akcji w grach Horizon, więc możesz sobie wyobrazić, jak to się skończy. Jest też taka misja, w której możesz być także kierowcą kaskaderem.

Mamy nawet historię, w której bierzesz udział w narracjach związanych z innymi grami wyścigowymi, a jedną z nich jest Crazy Taxi. 

Efekty pracy nad nowym trybem poznamy już 2 października, kiedy to Forza Horizon 4 trafi na Xboksa One i komputery osobiste z systemem Windows 10.

Źródło: https://www.destructoid.com/forza-horizon-4-has-a-crazy-taxi-mode-508813.phtml

Tagi: forza horizon 4 pc playground games turn 10 studios xbox one