Paweł Musiolik Paweł Musiolik 19.06.2018 10:35
Dlaczego Sony nie pozwala grać z posiadaczami innych konsol?
797V

Dlaczego Sony nie pozwala grać z posiadaczami innych konsol?

Temat wspólnej gry posiadaczy PS4 i pozostałych konsol jest przez ostatnie dni grzany jak nigdy. Wszystko za sprawą premiery Fortnite'a na Switchu.

O tym, że Sony niechętnie podchodzi do wspólnej gry posiadaczy PS4 z pozostałymi konsolami wiemy nie od dziś. Z PC-tami Sony problemu nie ma i tutaj tzw. cross-play dostępny jest od samego debiutu PS4 na rynku. I tak jak na temat wspólnej gry nikt się długo nie upominał, tak premiera Fortnite'a wszystko zmieniła.

Phil Spencer o polityce Sony: "Nie pomaga rozwijać rynku gier"

Fortnite zadebiutował na Xboksie One - Sony zablokowało grę posiadaczy PS4 z nimi. Fortnite debiutuje na Switchu - sytuacja się powtarza. Konkurencja mając generację przegraną, od razu grzeje temat mówiąc, że Sony postępuje źle i przeciwko graczom. Nikogo taka akcja nie powinna dziwić - Microsoft i tak nie ma nic do stracenia, więc po prostu robi sobie PR dobrego wujka.

Dlaczego jednak Sony nie chce się zgodzić na wspólną grę? Tajemnicą poliszynela jest to, że chodzi po prostu o niechęć do wpuszczenia innych do swojego ekosystemu. No i o pieniądze, co potwierdza John Smedley, były szef Sony Online Entertainment, który na koncie ma DC Universe Online.

Napisał wprost - za jego czasów Sony nie godziło się na wspólną grę z Xboksem z powodu pieniędzy. Kupno gry na Xboksie i gra z ludźmi na PS4 po prostu się Sony nie podobało, bo uciekała im kasa. Smedley nazywa to głupim powodem, ale z biznesowego punktu widzenia - nic głupiego tu nie ma.

Tagi: daybreak game company Fortnite Sony