Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 18.06.2018 16:07
EA Sports obiecuje nadejście funkcji crossplay do serii FIFA
1050V

EA Sports obiecuje nadejście funkcji crossplay do serii FIFA

FIFA to jedna z najpopularniejszych serii, która co roku zrzesza miliony fanów na wielu platformach. Dlatego jednym z pragnień graczy jest możliwość grania między platformami

W dzisiejszych czasach możliwość grania między platformami - cross-play - jest coraz popularniejsza i upragniona przez graczy. Taką możliwość dają chociażby Fortnite czy Rocket League

FIFA 19 na Switcha z normalnym trybem online

Obecnie funkcja cross-play możliwa jest głównie pomiędzy użytkownikami PC, Xboksa One i Nintendo Switch. Gracze korzystający z PlayStation 4 mogą się jedynie łączyć z pecetowcami w takich grach jak Rocket League czy Fortnite. Jest to zasługa Sony, które jest przeciwne cross-playowi z konkurencyjnymi platformami.

Dyrektor kreatywny EA Sports - Matt Prior - w wywiadzie dla Eurogamera wypowiedział się na temat ewentualnej implementacji funkcji cross-play do serii FIFA. 

To jest coś, czemu się przyglądamy, o czym rozmawiamy od dłuższego czasu. Z punktu widzenia konsumenta dzięki temu społeczność znacznie się rozszerza, co sprawia, że jest to o wiele bardziej przekonujące. 

Tak naprawdę cross-play pojawił się niedawno. Gdybyś kilka lat temu zapytał mnie o to odpowiedź brzmiałaby "to się nie wydarzy". Będziemy przyglądać się tej kwestii, ponieważ byłby to czysty zysk dla użytkowników. Pewnego dnia tak się stanie.

Zdaniem Priora najpierw wiele kwestii musi zostać ustalone z producentami. 

Próbuję być dyplomatyczny! Jest wiele spraw do omówienia z różnymi pierwszymi uczestnikami. Ale Fortnite łączy teraz PC z konsolami.

Co sądzicie o takiej możliwości w Fifie? Najnowsza FIFA 19 ukaże się 28 września na PlayStation 4, PlayStation 3, Nintendo Switchu, Xboksie One i komputerach osobistych.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-06-18-ea-sports-fifa-19-cross-platform-play-a-net-benefit-to-users

Tagi: Electronic Arts electronic arts canada FIFA 19