Kacper Mądry Kacper Mądry 17.06.2018 13:55
Nowa aktualizacja OnePlus 6 naprawia krytyczny błąd bezpieczeństwa
417V

Nowa aktualizacja OnePlus 6 naprawia krytyczny błąd bezpieczeństwa

OnePlus 6 okazał się zawierać bardzo poważny problem. Telefon można było odblokować bez pomocy specjalistycznych narzędzi.

OnePlus 6 był bardzo podatny na ataki poprzez wykorzystanie tylko i wyłącznie komputera i kabla USB. Zgubienie telefonu mogło zatem kosztować nas dostaniem się do plików urządzenia, przez osoby nawet niezaznajomione z tego typu czynnościami.

Sony pracuje nad nową wersją interfejsu w telefonach Xperia

Za pomocą kilku kroków telefon mógł pozwolić na ominięcie zabezpieczeń i udostępniał wszystkie swoje pliki. Gdy tylko OnePlus dowiedział się o problemie obiecał jak najszybsze wprowadzenie poprawki, która uniemożliwi tego typu działania. Nowe oprogramowanie jest już dostępne do pobrania.

oneplus 6

Oxygen 5.1.7 to łatka, którą powinien pobrać każdy użytkownik OnePlus 6. Naprawia ona wspomniany problem z bezpieczeństwem oraz poprawia kilka innych, mniejszych błędów. Oprócz tego firma poprawiła działanie trybu "nie przeszkadzać", które nie zawsze działał tak jak powinien.

Źródło: https://www.androidpolice.com/2018/06/15/oneplus-pulls-oxygenos-5-1-6-update-oneplus-6-begins-rolling-5-1-7-bootloader-fix/

Tagi: oneplus 6