Daniel Stroński Daniel Stroński 15.06.2018 15:57
Kingdom Hearts 3. Dostaniemy kilkugodzinne (!) przypomnienie wcześniejszych wydarzeń
604V

Kingdom Hearts 3. Dostaniemy kilkugodzinne (!) przypomnienie wcześniejszych wydarzeń

Kingdom Hearts jako seria ma sporo odsłon i dość zawiłą historię. Czy Kingdom Hearts 3 odda nam osobną fabułę, by nikt nie czuł się zagubiony? Niee, to by było zbyt proste.

Kingdom Hearts nie jest najłatwiejszą serią do śledzenia. Dwie pierwsze części ukazały się na PS2, ale oprócz nich wyszło kilka spin-offów, które ukazywały się na handheldach Sony i Nintendo, przez co bez odpowiednich konsol ciężko było być na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami świata gry. Dziś mamy dostęp do odświeżonych kolekcji  - Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 Remix oraz Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue - choć to i tak spore wyzwanie nadrobić to wszystko.

Kingdom Hearts 3. Deweloper o obecności postaci ze Star Wars i komiksów Marvela

Kingdom Hearts 3 mogło pójść w osobną fabułę, lekko tylko zahaczającą o poprzedniczki, by przyciągnąć nowych graczy. Zamiast tego czuwający nad serią Tetsuya Nomura ma inny pomysł. W wywiadzie z japońskim magazynem Kotaku zapowiedział kilkugodzinny materiał przybliżający wszystkie wydarzenia. Filmik ma zostać podzielony na pięć odcinków i jego japońska wersja ma zostać udostępniona w Sieci jeszcze w tym miesiącu.

Jest to całkiem wygodne posunięcie dla osób, które rzeczywiście będą na tyle zdeterminowane, żeby to wszystko obejrzeć. Ale czy nie odstraszy to nowych odbiorców, w których celuje Square Enix? Premiera Kingdom Hearts 3 została zaplanowana na początek przyszłego roku, 29 stycznia.

Kingdom Hearts 3 - targowy zwiastun

 

Tagi: e3 2018 Kingdom Hearts III playstation 4 Square Enix xbox one