Anna Jurak Anna Jurak 14.06.2018 14:55
Astro Bot: Rescue Mission zadebiutuje jesienią
406V

Astro Bot: Rescue Mission zadebiutuje jesienią

Twórcy Astro Bot: Rescue Mission przybliżyli nam nieco rozgrywkę oraz zdradzili orientacyjną datę premiery gry.

Astro Bot: Rescue Mission będzie platformówką w wirtualnej rzeczywistości. Za grę odpowiedzialni są twórcy The Playroom. Podczas wywiadu twórcy zdradzili, że gra zadebiutuje jesienią tego roku.

Vacation Simulator - twórcy prezentują wakacje w VR

Przy tworzeniu The Playroom stworzono mini-grę zwaną Robot Rescue. Była to platformówka, która stała się bardzo popularna wśród graczy, więc postanowiono rozwinąć ten pomysł i stworzyć Astro Bot: Rescue Mission. W grze pokierujemy małym robotem o imieniu Astro. Naszym celem będzie odnalezienie zaginionej załogi statku. Dzięki technologii VR będziemy mogli rozglądać się po świecie i sami decydować o kącie kamery. Możemy nawet spojrzeć na rozgrywkę od dołu. Nic nie stoi na przeszkodzie, każdy może patrzeć z perspektywy jaka mu odpowiada.

W grze przyda się podzielność uwagi. Sterujemy bowiem zarówno Astro, jak i nami samymi. Można powiedzieć, że gracz jest obecny w grze, a to za sprawą widocznego w wirtualnej rzeczywistości pada. Z kontrolera możemy na przykład wystrzelić shurikeny, pomocne w wielu sytuacjach podczas rozgrywki. Posłużą do zniszczenia elementów środowiska i utorowania drogi dla Astro.

Astro Bot: Rescue Mission - wywiad

Twórcy potwierdzają, że czeka nas 26 poziomów, z czego każdy będzie unikalny. Dodatkowo zdradzają, że czekają nas kolejne poziomy do odblokowania. Owe poziomy mają być trudniejsze i dostarczyć odpowiednio większe wyzwanie. Przejście gry ma nam zająć 8-10 godzin. Jeśli zastanawialiście się do czego będziemy używać zbieranych podczas rozgrywki monet, to zagadka właśnie została rozwiązana. Monety będzie można wydać w maszynie, która wylosuje nam nagrody. Do zdobycia będzie kolekcja wirtualnych zabawek. 

Źródło: YouTube (PlayStation)

Tagi: Astro Bot Rescue Mission e3 2018 playstation playstation 4 Sony Interactive Entertainment sony japan studio wideo