Daniel Stroński Daniel Stroński 14.06.2018 12:51
Fortnite Battle Royale. Sony żenująco komentuje aferę z blokowaniem kont
1454V

Fortnite Battle Royale. Sony żenująco komentuje aferę z blokowaniem kont

Fortnite Battle Royale trafiło na Switcha, ale jeśli graliście na PS4, możecie porzucić to konto. Sony blokuje inne platformy i ma ku temu słabe powody.

Fortnite z darmowym trybem Battle Royale trafiło w tym tygodniu na Nintendo Switcha i wspiera granie między posiadaczami różnych platform oraz wspólne konta na różnych konsolach. Nie ma więc problemów, by kontynuować zabawę mobilnie na Switchu, jeśli dotychczas graliście na PC lub Xboksie One... chyba że zalogowaliście się choć raz na PlayStation 4.

Fortnite dostępne na konsoli Nintendo Switch

Afera rozpoczęła się kilka dni temu i dotychczas Sony nie chciało komentować, dlaczego nie pozwala graczom z PS4 logować się na innych urządzeniach. Oczywiście można stworzyć sobie nowe konto, a gra jest darmowa, ale cały postęp i odblokowane skórki nie będą już dostępne. Co było powodem takiej decyzji? Japoński gigant w końcu zabrał głos, ale nie na taką odpowiedź czekaliśmy:

Jesteśmy zawsze otwarci na głosy ze strony społeczności graczy konsol PlayStation - czego chcą i w jaki sposób możemy ulepszyć ich doświadczenia z grami. Fortnite jest dużym hitem na PS4, będąc dostępne za darmo i oferując łatwy dostęp do zabawy online. Z bazą 79 milionów sprzedanych konsol PS4 na całym świecie i ponad 80 milionami aktywnych kont PSN, zbudowaliśmy ogromną społeczność, która może grać ze sobą w Fortnite'a i wiele innych sieciowych tytułów. W przypadku Fortnite'a umożliwiamy również grę z posiadaczami innych platform, jak PC, Mac, iOS czy Android, jeszcze bardziej rozszerzając tę społeczność. Na razie nie mamy niczego więcej do dodania.

Wszystko to wygląda tak, jakby Sony koniecznie nie chciało żadnych powiązań ze swoimi konsolowymi konkurentami - i tylko z nimi. Sytuacja nie jest zresztą nowa, bo w ubiegłym roku fani Minecrafta dziwili się, dlaczego nie mogą grać z posiadaczami innych platform. Pozostaje liczyć na to, że istny zalew tweetów na oficjalnym koncie PlayStation sprowokuje Sony do udzielenia nam kolejnej, tym razem konkretnej odpowiedzi.

Źródło: https://www.bbc.com/news/technology-44477524

Tagi: epic games fortnite battle royale Nintendo Switch playstation 4 wideo