Anna Jurak Anna Jurak 14.06.2018 10:41
Ghost Giant - nowe informacje od twórców
309V

Ghost Giant - nowe informacje od twórców

Ghost Giant będzie grą o budowaniu relacji. Przy pomocy technologii VR będziemy oddziaływać na świat gry i w ten sposób pomagać nowemu przyjacielowi.

Ghost Giant to gra przygodowa, w której wcielamy się w tytułowego olbrzymiego ducha. Naszym zadaniem będzie opieka nad samotnym Louisem, oraz pomaganie mieszkańcom miasteczka. Tytuł jest przeznaczony jedynie dla PlayStation VR

Ori and the Will of the Wisps na zwiastunie

Podczas tegorocznego E3 Zoink Games zdradziło więcej szczegółów, dotyczących ich najnowszej produkcji. W Ghost Giant liczy się przede wszystkim budowanie relacji i przyjaźń. Louis pracuje wraz ze swoją mamą na farmie słoneczników. Przepracowuje się i nie ma przez to czasu poznawać przyjaciół, doskwiera mu więc samotność. Pojawimy się w jego życiu jako tytułowy duch, by mu pomóc. Duch reprezentuje to czego Louis obecnie potrzebuje, to czego mu brak. Czuje, że potrzeba mu czegoś, co pomoże mu iść naprzód i pokonać przeciwności. Twórcy zapewniają, że podczas rozgrywki możemy poczuć pewnego rodzaju przywiązanie do postaci na ekranie. Dzięki goglom VR będziemy tam w pewnym sensie razem z Louisem. Możemy go "dotknąć" za pomocą kontrolera i oddziaływać na niego, tak samo jak na cały świat gry. Dzięki temu możemy faktycznie poczuć, że budujemy z nim więź i zaprzyjaźniamy się z nim, a z biegiem rozgrywki owa więź ma się umacniać. Pierwsze spotkanie z Louisem zostało przyrównane do pierwszego kontaktu z małym zwierzątkiem, które na początku się nas boi, nie wie kim jesteśmy i jakie mamy wobec niego zamiary. Gra jako duch będzie przypominać zabawę domkiem dla lalek, będziemy mogli zajrzeć do środka domostw, podnosząc dachy i wsłuchiwać się w historie poszczególnych mieszkańców. Twórcy nadal pracują nad grą i wciąż nie zdradzają nawet przybliżonej daty premiery.

Ghost Giant - wywiad z twórcami

Źródło: YouTube (PlayStation)

Tagi: e3 2018 Ghost Giant playstation playstation 4 Playstation VR wideo zoink games