Anna Jurak Anna Jurak 12.06.2018 13:10
W The Walking Dead: The Final Season czeka nas walka z użyciem QTE
437V

W The Walking Dead: The Final Season czeka nas walka z użyciem QTE

Telltale wprowadza nieco zmian w The Walking Dead. Finałowy sezon przyniesie odmieniony system walki oraz nieco inną pracę kamery.

Overkill’s The Walking Dead nie było jedyną, osadzoną w tym uniwersum produkcją, która została zaprezentowana podczas tegorocznego PC Gaming Show. Chwilę później pokazano również trailer ostatniego sezonu The Walking Dead od Telltale Games. Przypominamy, że gra zadebiutuje 14 sierpnia tego roku. Zagramy na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wersja na konsolę Nintendo Switch ma się ukazać nieco później.

Overkill’s The Walking Dead na klimatycznym zwiastunie

Podczas konferencji poświęcono również chwilę na rozmowę z reżyserem produkcji oraz aktorką głosową, wcielającą się w postać Clementine. Dla tych, którzy nie mieli wcześniej styczności z tym tytułem, nakreślono zamysł rozgrywki. Jak wiemy jest to przygodówka, która kładzie nacisk na opowiadaną historię i jest w stylu oldschoolowych gier point-and-click. Przypomniano również, że niezmiennie podczas rozgrywki czekają nas decyzje do podjęcia.

To co ulegnie zmianie to natomiast system walki. W tej odsłonie będziemy eliminować zombiaki za pomocą quick time events. Praca kamery również ulegnie zmianie.

The Walking Dead:The Final Season - prezentacja

Utwierdzono nas również w przekonaniu, że finałowy sezon skupi się na relacji Clementine i Alvina Jr. Clem będzie musiała wydorośleć, by stać się dla chłopca przykładem, przekazać mu zarówno wiedzę zdobytą od Lee jak i tą pozyskaną w wyniku własnych doświadczeń. Stał się on bowiem dla niej najbliższą osobą. Na początku gry trafimy do starej, opuszczonej szkoły, która może się okazać dobrym miejscem, by się w nim schronić i wychować chłopca.

Źródło: YouTube (PC Gamer)

Tagi: e3 2018 nintendo switch pc PC Gaming show playstation 4 Telltale Games The Walking Dead: The Telltale Series - The Final Season Xbox One