Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 11.06.2018 22:58
Assassin's Creed Odyssey - oficjalne informacje i data premiery
678V

Assassin's Creed Odyssey - oficjalne informacje i data premiery

Assasin's Creed: Odyssey stał się faktem kilka dni temu. Jednak na szczegółowe informacje musieliśmy poczekać do konferencji E3.

Assasin's Creed: Odyssey to gra Ubisoft Montreal, która trafi na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste już 5 października. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią produkcja została oficjalnie zaprezentowana podczas tegorocznych targów E3.

Assassin's Creed Odyssey oficjalnie pojawi się na E3

Tak jak się spodziewaliśmy, Assasin's Creed: Odyssey zabierze nas do starożytnej Grecji. Akcja gry rozgrywa się między latami 434 a 401 rokiem przed naszą erą, w czasie wojny peloponeskiej. Oznacza to, że Assasin's Creed: Odyssey jest prequelem ubiegłorocznego Assasin's Creed: Origins, który rozgrywał się w Egipcie.

Protagonistami opowieści są spartańscy wojownicy Alexios i Cassandra. Są to potomkowie Pierwszej Cywilizacji - przodkami gatunku ludzkiego. Obecność tej rasy będzie miała związek z mitologią grecką. Z kolei w czasach współczesnych ponownie wcielimy się w Laylę. Chociaż gra oferuje nam wybór, w którego bohatera chcemy się wcielić - linie fabularne obu postaci są takie same. W Assasin's Creed: Odyssey będziemy mieli kilka opcji dialogowych do wyboru, które będą miały wpływ na historie osobiste protagonistów.

Ponieważ świat ma być największy w historii serii, do gry powróci system żeglugi - po świecie będziemy się poruszać za pomocą okrętu. Będziemy mogli także rekrutować ludzi do naszej załogi.

W grze obecna będzie personalizacja postaci - twórcy pozwolą nam dowolnie ubrać naszego asasyna. W Assasin's Creed: Origins mogliśmy skorzystać z gotowych zestawów,  w najnowszej grze Ubisoftu oddzielnie dobierzemy dla naszego bohatera hełm, pancerz czy też buty.

Tagi: Assassin's Creed Odyssey e3 e3 2018 pc playstation 4 Ubisoft Ubisoft Montreal wideo wideo e3 2018 xbox one