Kacper Mądry Kacper Mądry 07.06.2018 15:51
’90s Football Stars. Piłka nożna lat dziewięćdziesiątych powraca
576V

’90s Football Stars. Piłka nożna lat dziewięćdziesiątych powraca

’90s Football Stars to nowa produkcja, która jest prostą grą piłkarską. Tytuł chce jednak porwać nas nostalgią.

Dzięki ’90s Football Stars powinniśmy poczuć się jak w latach dziewięćdziesiątych. Powrócą znani trenerzy, zawodnicy oraz... rozmyty ekran w stylu nagrania VHS.

Nieocenzurowane Agony pojawi się na Steam jako oddzielny produkt

Twórcy ’90s Football Stars czerpią pełnymi garściami z atmosfery piłki lat 90., ale przede wszystkim nawiązują do kultowych gier piłkarskich, które zdefiniowały wówczas cały gatunek. Jeśli zatem pamiętacie ikoniczną drużynę Holandii, nazwiska takie jak Romário przywołują czar wspomnień, a pierwsze kroki w grach wideo stawialiście na boiskach International Superstar Soccer to ’90s Football Stars powstaje właśnie z myślą o Was.

’90s Football Stars - zwiastun

’90s Football Stars to zabójczo szybka i dynamiczna gra 2.5D, która rozgrywa się na niewielkich boiskach, a sędziowie kompletnie przymykają oko na tak nieistotne szczegóły, jak faule czy spalone. Liczy się czysta zabawa, która twórcy chcą Wam sprawić udostępniając między innymi opcję pojedynków 7 na 7 zawodników. Pablo Cerrutty, właściciel studia Purple Tree opowiedział skąd pomysł na tego typu produkcję:

Kochamy lata 90. Wtedy dorastaliśmy i przygoda z piłką nożną zaczęła się dla nas właśnie w tym niesamowitym okresie. Graliśmy na podwórkach i szkolnych boiskach, a każdy chciał być Maradonną lub Van Bastenem. W tym czasie pojawiły się również pierwsze, absolutnie klasyczne gry piłkarskie, takie jak International Superstar Soccer, które idealnie oddawały ducha tego pięknego sportu. Tworząc ’90s Football Stars chcemy nawiązać do tych tytułów, przywrócić grom futbolowym fantazję, polot i poczucie niczym nieskrępowanej zabawy.” 

Autorzy ’90s Football Stars obiecują:

  • Niezwykle dynamiczną i szybką rozgrywkę nawiązującą do klasycznych gier z lat 90.
  • Grafikę w stylu retro przywołującą klimat lat 90. (m.in. filtr VHS)
  • Wszystkie reprezentacje obecne na tegorocznym mundialu w Rosji dostępne w grze. Kolejne pięćdziesiąt zespołów zostanie dodanych wkrótce po premierze
  • Piłkarze i trenerzy w grze wzorowani na najbarwniejszych postaciach prawdziwego futbolu lat 90. (Zidane, Maradona, itp.)
  • Oryginalne stroje i akcesoria z lat 90. oraz kultowe fryzury piłkarzy z tego okresu (np. zjawiskowe „na małpę”)
  • Sporą doze humoru
  • Oryginalne kawałki przywołujące wspomnienia z lat 90.

Produkcja zadebiutuje na PC, PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch. Planowana data premiery to jesień 2018.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Klabater Purple Tree ’90s Football Stars