Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 06.06.2018 16:21
God of War nie ma jednej historii, lecz kilka
1611V

God of War nie ma jednej historii, lecz kilka

Fani doskonale pamiętają jak zakończył się God of War 3 i nic nie wskazywało na to, aby kanon serii mógł być kontynuowany. Santa Monica Studio powróciła jednak do tematyki Kratosa tworząc tegoroczną odsłonę God of War osadzonego w mitologii nordyckiej. Jednak pewne kwestie wciąż pozostają bez odpowiedzi.

God of War na PlayStation 4 nie jest rebootem, a jak twierdzą twórcy - kontynuacją cyklu. Osadzenie w mitologii nordyckiej pozwala twórcom na tworzenie nowych odsłon. Z kolei fanów zastanawia jaki związek God of War ma z poprzednią częścią - God of War 3.

God of War bije rekordy popularności na YouTube

Grając w God of War można odnieść wrażenie, że jest to restart marki - nowi bohaterowie, nowa mechanika rozgrywki, nowe umiejscowienie akcji. Jedyną rzeczą, która się nie zmieniła jest protagonista, którym nadal jest grecki bóg wojny - Kratos. Mając w pamięci zakończenie God of War III jest to niemałe zaskoczenie. Reżyser gry, Cory Barlog postanowił udzielić portalowi Gamingbolt odpowiedzi w tej kwestii:

To połączenie jest bardzo istotne. To jedna z tych rzeczy, której elementy zacząłem rozkładać i patrzeć na oś czasu. Kiedy o tym myślałem ten aspekt był o wiele bardziej interesujący, gdy dowiedziałeś się, kim była Faye. Kiedy odkryłeś rozdział 2 w jego podróży, pierwszy stał się bardziej interesujący, a jeśli opowiesz to w sposób chronologiczny, za dużo zostanie zdradzone, co sprawi, że zrozumiesz, że Atreus jest mniej specjalny. Realizacja musiała nastąpić po dojściu do Atreusa.

(...) Tam nie ma jednej historii, w rzeczywistości jest ich wiele. Dla mnie bardziej interesujące są inne drogi, inne historie, które opowiadamy, ale tę historię Kratosa bezpośrednio powiązaną z trójką i co się z nim dzieje, chcę opowiedzieć bardzo dokładnie. Celowo nie określiłem okresu czasu, ponieważ uważam, że istnieje wiele historii. Myślę, że najpierw istnieje ta nadrzędna, a następnie jest kilka mniejszych. 

Miejmy nadzieję, że już wkrótce poznamy ciąg dalszy losów Kratosa, bo jak sam reżyser twierdzi ma już plan na kolejnych pięć części.

Źródło: https://gamingbolt.com/god-of-war-ps4s-connection-to-god-of-war-3s-ending-might-be-explained-in-the-future-cory-barlog

Tagi: god of war playstation 4 Sony Interactive Entertainment sony santa monica