Paweł Musiolik Paweł Musiolik 06.06.2018 15:11
AMD zapowiada Ryzen Threadripper Gen 2
321V

AMD zapowiada Ryzen Threadripper Gen 2

AMD ujawniło procesor Ryzen Threadripper drugiej generacji. Firma Lisy Su postanowiła pominąć kompletnie Zen+ i od razu wykorzystać Zen 2, które przechodzi kolejne fazy bez żadnych problemów.

Po wczorajszej zapowiedzi 28-rdzeniowego procesora od Intela, AMD nie mogło długo pozostać bez odpowiedzi. Firma w trakcie konferencji na Computex 2018 ujawniła, że w tym roku do sprzedaży trafią procesory Ryzen Threadripper drugiej generacji. Najmocniejszy przedstawiciel wyposażony będzie w 32 rdzenie i 64 wątki.

Sony współpracuje z AMD nad usprawnieniem kompilatora. Chodzi o PS5?

Do tej pory spekulowało się, że AMD wykorzysta technologię Zen+, która jest usprawnioną wersją Zen. Jednak AMD skorzystało z bezproblemowej produkcji Zen 2 i właśnie ta technologia będzie podstawą procesorów Ryzen Threadripper drugiej generacji. Procesory te powstaną ze sklejki czterech modułów w procesie technologicznym 12 nm, po 8 rdzeni każdy.

źródło: Techpowerup

Ryzen Threadripper Gen 2 zaoferuje dzięki temu wyższe częstotliwości zegarów, mniejszy pobór energii oraz wprowadzone w ofercie Zen+ technologie Precision Boost II i XFR 2.0. W sprzedaży Ryzen Threadripper Gen 2 pojawi się w trzecim kwartale tego roku. Poza najmocniejszą jednostką 32-rdzeniową z 64 wątkami, dostępne będą tańsze i mniej wydajne wersje, ale nie wiemy jeszcze ile rdzeni nam zaoferują. Najtańszy Threadripper prawdopodobnie będzie miał 16 rdzeni i 32 wątki.

Źródło: https://www.techpowerup.com/244901/amd-announces-2nd-generation-ryzen-threadripper-with-32-cores

Tagi: amd pc Ryzen Threadripper