Paweł Musiolik Paweł Musiolik 06.06.2018 00:26
Destiny 2: Porzuceni. Data premiery, nowości i cena
1070V

Destiny 2: Porzuceni. Data premiery, nowości i cena

Destiny 2: Porzuceni będzie pierwszy, dużym rozszerzeniem Destiny 2. Premierę zaplanowano na 4 września i według słów Bungie - dodatek ma zmienić od podstaw grę, która debiutowała w zeszłym roku.

Destiny 2: Porzuceni zabierze nas ponownie na Rafę, gdzie teraz rządzą Przebudzeni po tym, jak wydostali się z więzienia. Kompletne bezprawie, zniszczony krajobraz i zapierające dech w piersiach widoki. Pierwsza lokacją, którą odwiedzimy będzie Splątany Brzeg.

Chińczycy kupują część Bungie. Deweloper pracuje nad nową marką

Z fabułą powiązana będzie nowa aktywność - Łowy. Polować będziemy na baronów Wzgardzonych i zależnie od tego, z kim będziemy się ścierać, gra wymusi na nas inne działanie. Następnym trybem będzie Gambit, który połączy PvE z PvP. Dwie drużyny staną na przeciw sobie na dwóch osobnych platformach, gdzie pojawiać będą się przeciwnicy. Za ich pokonanie dostaniemy żetony, które musimy odnieść do banku. Tym samym będziemy mogli przywołać Pradawnego. Po jego zabiciu - wygrywamy.

Zmianie ulegnie system broni. Choć tu trzeba powiedzieć - wróci ten z Destiny. Poddano go lekkim modyfikacjom i dzięki temu będziemy mogli korzystać z trzech tych samych rodzajów broni w różnych slotach. Nowością będzie łuk. Oczywiście dostaniemy też mnóstwo nowych egzotyków do odkrycia.

Destiny 2: Porzuceni - oficjalny zwiastun nowości

Co dalej? Nowe ataki Super dla każdej z klas. Pokazano chociażby Czarodzieja, który otrzymał teleportację, czy Sunbreakera którego atak młotem będzie mógł wywoływać ogniowe tornada. Razem z tym, do gry wejdą też kolejne poprawki w broni, które Bungie zapowiadało wcześniej w formie darmowej aktualizacji.

W Porzuconych pojawi się też zupełnie nowy Raid - Śniące Miasto, które jest kolebką Przebudzonych. Raid ma być w starym stylu - stawiać na rozwiązywanie zagadek, wrzucając nas przy okazji na areny gdzie walczyć będziemy z ogromnymi przeciwnikami.

W Destiny 2 pojawi się też system Kolekcji, która pozwoli nam śledzić wszystkie dostępne przedmioty, te które znaleźliśmy i których nam brakuje. Za wypełnianie kolekcji będziemy otrzymywali nagrody w postaci tytułów. Całość ma sprawić, że gracze będą mieli powód by siedzieć w tzw. end game.

Destiny 2: Porzuceni pojawi się 4 września w cenie 169 złotych. W sprzedaży jest też wersja z przepustką roczną, która da nam dostęp do Przebudzonych oraz kolejnych DLC - Black Armory (zima 2018), Joker's Wild (wiosna 2019) i Penumbra (lato 2019). W sprzedaży w okolicach premiery pojawi się też nowe wydanie Destiny 2 w którym znajdziemy podstawkę oraz wszystkie dodatki, włącznie z Porzuconymi.

Tagi: Activision Bungie Destiny 2 galeria pc playstation 4 wideo xbox