Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 01.06.2018 16:38
PES 2019 - Borussia Dortmund nie pojawi się w nowej grze Konami
868V

PES 2019 - Borussia Dortmund nie pojawi się w nowej grze Konami

Jednym ze znanych klubów, który promował serię Pro Evolution Soccer była Borussia Dortmund. Niestety tej drużyny nie zobaczymy już w produkcjach Konami.

Pro Evolution Soccer nie obfituje w wiele znanych lig czy licencjonowanych drużyn, którymi przyciąga do siebie konkurencja. W tym roku gra Konami utraciła prawa do Ligi Mistrzów, a teraz traci jednego z partnerów piłkarskich.

PES 2019 - poznaliśmy 7 nowych licencjonowanych lig

Od czasu Pro Evolution Soccer 2017 seria jest reklamowana przez cztery znane kluby piłkarskie: FC Barcelonę, Liverpool FC, Borussię Dortmund i Club Atlético River Plate, Niestety jedna z drużyn właśnie zakończyła współpracę z Konami.

Na swojej oficjalnej stronie wydawca poinformował, że Borussia Dortmund zerwała umowę partnerską, która obowiązywała do czerwca 2020 roku. Oznacza to, że klub, piłkarze oraz stadion nie pojawią się już w grze Pro Evolution Soccer 2019.

To kolejna duża strata dla piłkarskiej serii tworzonej przez Japończyków po utracie praw do Ligi Mistrzów. Borussia Dortmund należy do najbardziej rozpoznawalnych klubów piłkarskich i ciężko będzie zrekompensować tę stratę nowymi licencjami i partnerstwami z drużynami. 

Pro Evolution Soccer 2019 - zwiastun

 

Źródło: https://www.konami.com/wepes/2019/eu/en/page/bvb

Tagi: Konami pc playstation 4 pro evolution soccer 2019 wideo xbox one