Łukasz Ruszkowski Łukasz Ruszkowski 30.05.2018 18:45
BllocZero18 to najprostszy telefon na rynku
1068V

BllocZero18 to najprostszy telefon na rynku

Kiedy dzisiejsze telefony stają się coraz bardziej bajeranckimi zabawkami, firma Blloc stawia na powrót do korzeni. Przed wami jeden z najprostszych telefonów na rynku.

BlockZero18 to nowy gracz na rynku smartfonów. Nastawiony jest na prostotę i uniwersalny, nie rzucający się w oczy design. Urządzenie będzie działać na Blloc OS, bazowanym na Androidzie 8.1. Jednak na pierwszy rzut oka ciężko będzie tutaj dostrzec na jakim systemie oparto oprogramowanie. Blloc OS zastępuje klasyczny interfejs Androida, swoim własnym. Pozwoliło to na stworzenie środowiska pracy wolnego od rozpraszających naszą uwagę dodatków.

Wyciekł render HTC U12+

Najciekawszym dodatkiem Blooc'a jest jego linia czasu. Zamiast rozbijać nasze powiadomienia na poszczególne aplikacje, te zostaną tutaj zebrane w jedno miejsce nazwane właśnie linią czasu. Możemy spokojnie przejrzeć sobie wszystko w jednym miejscu. Dodatkowo ekran domyślnie będzie działał w trybie czarno-białym. Nie tylko oszczędzi to baterię, ale przede wszystkim nasze oczy.

Jeśli chodzi o bebechy, to mamy tutaj wsadzone całkiem przyzwoite podzespoły. Procesor to Helio P23, wspierany przez 4GB pamięci RAM oraz 64GB pamięci dyskowej. Przód urządzenia zajmuje 5.5 calowy ekran działający w rozdzielczości FHD+. Z tyłu znajduje się 13 MP kamera Sony IMX258 Exmor, a wszystko to zasila bateria 3100mAh. Dodatkowo wyprowadzono wejście mini-jack oraz USB typu C.

Cena urządzenia ma wynosić ok. 420 dolarów (1500 zł).

Źródło: https://www.phonearena.com/news/BllocZero18-simplistic-black-and-white-phone_id105317

Tagi: Blloc BlockZero18 smartfon

Nie przegap