Jakub Barwiak Jakub Barwiak 29.05.2018 21:34
Źródło. Ekranizacja znanej powieści kolejnym projektem Zacka Snydera
341V

Źródło. Ekranizacja znanej powieści kolejnym projektem Zacka Snydera

Stęskniliście się za Zackiem Snyderem? Reżyser ogłosił właśnie swój kolejny projekt.

Zack Snyder zdradził czym będzie jego następny projekt. Reżyser zajmie się adaptacją Źródła – powieści Ayn Rand z 1943 roku. Snyder odchodzi więc na razie od świata komiksu, przypomnijmy, iż ostatnimi projektami filmowca były Człowiek ze stali, Batman v Superman i w pewnej części Liga Sprawiedliwości – widowisko to kończył jednak Joss Whedon.

Han Solo pierwszą porażką Disneya?

Informacja o nowym projekcie Snydera pochodzi bezpośrednio od niego, a konkretnie z jego wypowiedzi na portalu społecznościowym Vero.

Opublikowane w 1943 roku, Źródło opowiada o Howardzie Roark - architekcie indywidualiście, który postanawia nie porzucać swoich artystycznych ideałów i nie ulegać naciskom elit. Początkowo powieść nie zdobyła uznania, jednak z czasem została otoczona sporym kultem, umacniając pozycję Rand jako wpływowej pisarki.

Co ciekawe, Źródło zostało już z ekranizowane. Warner Bros. wypuściło filmową adaptację tej powieści w 1949 roku, z Garym Cooperem i Patricią Neal. W przeciwieństwie do książki jednak, film uważany jest za nienajlepszą próbę zmierzenia się z tematem.

Źródło: https://screenrant.com/zack-snyder-fountainhead-movie/

Tagi: The Fountainhead warner bros zack snyder źródło

Nie przegap