Anna Jurak Anna Jurak 29.05.2018 10:26
Twórcy PUBG złożyli pozew przeciw Epic Games
764V

Twórcy PUBG złożyli pozew przeciw Epic Games

Walka pomiędzy popularnymi grami Battle Royale przenosi się o szczebel wyżej. Za co dokładnie Epic Games trafi przed sąd?

Pierwsze wzmianki o domniemanym sporze sądowym między Bluhole Studio a Epic Games sięgają września zeszłego roku. To już pewne, twórcy PUBG postanowili złożyć pozew.

Fortnite najpopularniejsze, pobiło League of Legends i PUBG

Dlaczego pozew został wystosowany jedynie przeciwko Epic Games? Na rynku jest przecież wiele gier opartych na zasadach Battle Royale. We wrześniu zeszłego roku Bluhole Studio przyglądało się uważniej podobieństwom obu produkcji:

Przez cały czas rozwoju PUBG byliśmy w stałym kontakcie z Epic Games, ponieważ są twórcami UE4, silnika, z którego korzystamy w grze. Po wysłuchaniu rosnącej opinii naszej społeczności i zapoznaniu się z rozgrywką, obawiamy się, że Fortnite może być repliką doświadczeń, z których PUBG jest znany.

Tym razem nie chodzi jedynie o podobieństwo obu tytułów. Twórcy Playerunknowns's Battlegrounds twierdzą, że Epic Games bezprawnie wykorzystywało wizerunek PUBG w swoich materiałach promocyjnych. Bluhole Studio nie wyraziło na to zgody:

Ale nasza nazwa oficjalnie promowała ich grę bez naszej wiedzy. Nie było dyskusji, to było odrobinę zaskakujące i rozczarowujące, że nasz partner biznesowy oficjalnie używał naszej nazwy, aby promować tryb gry, który jest podobny do naszego. Doprowadziło to do nieporozumienia. Społeczności obu gier uważają, że jesteśmy oficjalnie zaangażowani w projekt Epic Games.

Sprawę ma rozstrzygnąć Centralny Sąd Rejonowy w Seulu.  

Źródło: pcgamer.com

Tagi: bluehole studio PlayerUnknown's Battlegrounds