Paweł Musiolik Paweł Musiolik 28.05.2018 22:30
Star Citizen ustala nowe granice absurdu. 100 tysięcy złotych za DLC
1697V

Star Citizen ustala nowe granice absurdu. 100 tysięcy złotych za DLC

Star Citizen powstaje od kilku lat, zbiera dziesiątki milionów dolarów, skupiając wokół siebie ocierającą się o sekciarstwo społeczność. Co chwilę słyszymy o zebraniu absurdalnie dużych kwot na produkcję tej gry. Ale najnowsze doniesienia przebijają wszystko.

O co tym razem chodzi? W sumie o to, co zwykle. Czyli paczki z dodatkową zawartością do nieskończonej gry. Tym razem Cloud Imperium Games wypuściło zestaw DLC, który po kupnie doda nam do konta wszystkie statki z dodatkowymi przedmiotami, w tym materiałami do ulepszania.

Star Citizen powstaje już 7 lat, a twórcy pokazują noszenie kartonów

Dostajemy więc 117 statków i 163 dodatkowe przedmioty. Co w tym złego zapytacie. Cena. Legatus Pack kosztuje 27 tysięcy dolarów, co w przeliczeniu daje nam prawie 100 tysięcy złotych. A żeby absurd był jeszcze większy, to możliwość kupna Legatus Pack mają osoby, które wcześniej wpłaciły na poczet stworzenia gry przynajmniej 1000 dolarów. Musimy więc zapłacić 4 tysiące złotych żeby kupić DLC za 100 tysięcy.

Z reguły takie sytuacje wymagają wręcz złośliwego komentarza. Ale w tym przypadku - niech sam wpis będzie komentarzem do tej absurdalnej sytuacji.

Źródło: https://www.pcgamer.com/new-star-citizen-ship-pack-unlocks-nearly-every-vessel-in-the-game-for-dollar27000/

Tagi: Cloud Imperium Games PC Star Citizen