Kacper Mądry Kacper Mądry 28.05.2018 10:30
Apple było świadome tego, że iPhone 6 łatwo się wygina
542V

Apple było świadome tego, że iPhone 6 łatwo się wygina

Trwa właśnie sprawa sądowa dotycząca problemów z ekranem dotykowym w iPhonach 6. Ujawnione dokumenty wskazują na to, że Apple wiedziało, o giętkości swoich telefonów.

Apple musi aktualnie mierzyć się z procesem sądowym dotyczącym problemów z działaniem ekranu dotykowego w iPhonach 6 i 6 Plus. Dzięki temu dowiedzieliśmy się o innej sprawie dotyczącej tychże iPhonów.

Jurassic World: Alive dostępne! Łap dinozaury i walcz nimi jak w Pokemon GO

iPhone 6 przyniósł nowy wygląd telefonów, ale również oznaczało to mnóstwo problemów. Jednym z nich było to, że telefony można było wygiąć bez większych problemów w dłoniach. Użytkownicy nie robili tego jednak specjalnie i sprzęt niszczył się im nosząc go w kieszeniach spodni. Amerykańska firma co prawda wymieniała za darmo wszystkie wygięte urządzenia, jednak każdy myślał, że jest to po prostu niedopatrzenie Apple.

Okazuje się jednak, że gigant z Cupertino doskonale wiedział o słabości jego telefonów. Dokumenty z testów Apple (które telefony oczywiści zaliczyły) mówią wprost, że model 6 jest 3,3 raza bardziej podatny na wygięcie niż 5S. Z iPhonem 6 Plus jest jeszcze gorzej. Smartfon ten wygina się 7,2 raza bardziej niż 5S.

Źródło: https://www.macrumors.com/2018/05/24/apple-knew-about-bendgate-and-touch-disease/

Tagi: apple iphone 6 iphone 6 plus

Nie przegap